Araştırma Genel Oyun Sosyal Medya Teknoloji Haberleri Yazılım

Android Telefona Uygulama Nasıl Yüklenir?

Android telefonlara uygulama yüklemenin üç yolu vardır.

Bunlar;

1) Telefonunuzdaki Android Market uygulaması üzerinden uygulama yüklemek,

2) Bilgisayar üzerinden Google Play Store’a girerek uygulama yüklemek,

3) APK dosyası indirerek dosyayı telefonunuza yüklemek.

İlk önce bu üç yöntemden en kolay olanı ile başlayalım:

1’inci Yöntem) Direkt telefonunuzda yüklü olan Google Play Store yani Android Market uygulamasını açarak dilediğiniz uygulamayı seçip “yükle” butonuyla uygulamayı telefonunuza kolayca yükleyebilirsiniz. (Telefonunuzda android market’i açtığınızda sizden bir google hesabı isteyecek. Google hesabınız varsa giriş yapmalı, Google hesabınız yoksa yeni bir Google hesabı açmalısınız.)

2’inci Yöntem) Bir Google hesabına sahipseniz(…@gmail.com gibi) ve telefonunuzda Google Play Store yani Android Market yüklü ise ilk yapmanız gereken telefonunuzda Google hesabınız ile oturum açmak. (Hesabınız varsa ve daha önce giriş yapmadıysanız veya bir Google hesabınız yoksa, telefonunuzda yüklü olan Market uygulamasını veya Gmail uygulamasını açarak ve yönlendirmeleri takip ederek kolayca telefonunuzda oturum açabilirsiniz.) Sonrasında bilgisayar üzerinden play.google.com adresine girerek Google hesabınızla oturum açtıktan sonra yüklemek istediğiniz uygulamanın sayfasına giderek “Yükle” butonuna tıklamak. Yükle butonuna tıkladıktan sonra telefonunuz internete bağlı ise ve senkronizasyon açık ise uygulama telefonunuza kendiliğinden yüklenecektir. Eğer senkronizasyon açık değilse ve uygulama telefonunuza hala gelmediyse telefonunuzdaki Google Play Store veya Market uygulamasını açarak uygulamanın otomatik yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

3’üncü Yöntem) Yüklemek istediğiniz uygulamanın APK uzantılı kurulum dosyasını bilgisayarda internet üzerinden bulup bilgisayarınıza indirin. Sonrasında bu .apk uzantılı dosyayı telefonunuza gönderin.(USB kablo ile veya kendi Gmail postanıza göndererek veya bilgisayarınızda bluetooth varsa Bluetooth ile yapabilirsiniz.)Telefonunuza gönderdiğiniz apk uzantılı dosyayı telefonunuzun dosya yöneticisi(dosya gezgini) uygulaması ile bulun ve açın. Daha sonra telefonunuz size bu apk uzantılı dosyayı kurmak isteyip istemediğinizi soracak. tamam diyerek kurulumu başlatın ve kurulum bittikten sonra uygulamayı telefonunuza yüklemiş oluyorsunuz.

Telefona uygulama yüklemek için izlediğiniz bu üç yöntemden herhangi birinde sorun yaşarsanız bu sayfaya yorum yazarak sorununuzu bildirebilirsiniz.

kaynak:andropedi.com