Genel

Apple’ın birden çok iPhone 8 prototipi var!

Apple sonraki nesil amiral gemisi akıllı telefon iPhone 8 için farklı şeyler düşünüyor gibi gözüküyor. Peki, Apple iPhone 8 için tercihleri ile kullanıcılarını şaşırtabilecek mi?

Apple’ın 2017 yılında piyasaya sürmesi beklenilen iPhone 8 akıllı telefonu hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte sonraki nesil iPhone’da sunulabilecek özellik.

applein-birden-cok-iphone-8-prototipi-var1

Kavisli OLED ekranlı iPhone 8 gelebilir

Apple iPhone 8 ile ilgili son bilgilere göre, yeni model akıllı telefonda kavisli ekrana yer verilmesi ihtimali oldukça yüksek. Ek olarak şirketin inceOLED ekranların üretimini artırmak üzere iş ortaklarıyla görüştüğü de ifade ediliyor. İlgi çeken noktaysa Apple’ın bu prototip ekranların Samsung’un elindekilerden daha iyi çözünürlüğe sahip olmasını özellikle istemesi

Cupertinolu şirketin bu anlamda, Galaxy S7 edge modelinde yer alan 1440 x 2560 Quad HD çözünürlükteki ekrandan daha iyisi için iş ortaklarına adeta özel sipariş verdiğini söylemek mümkün. Diğer taraftan şirketin daha yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip iPhone’lar üretmek için hazır olup olmadığı bilinmiyor. Tabii ki iPhone’lar için en büyük tedarikçilerden biri olan Samsung Display’den de yine kavisli OLED panellerin temin edileceğini söylemek mümkün.

Apple’ın şu an 10’dan fazla sonraki nesil iPhone prototipine sahip olduğu ve bunlardan birsinin kavisli ekrana sahip olduğu ifade ediliyor. İhtimaller arasında Apple’ın kavisli ekrana sahip modeli 2017’de tanıtmaması da bulunmakta.

Yine tahminlerden birisi de kavisli ekrana sahip bir iPhone 8 akıllı telefonun normallerden daha pahalı bir şekilde satışa sunulacak olması. Bunun sebebiyse kavisli OLED panellerin, IPS LCD’lere göre pahalı olması.

Bakalım iPhone’un 10 yılında çıkacak iPhone 8 başka hangi özelliklerle gelecek?

Kaynak:http://shiftdelete.net/

Whatsapp İletişim