Genel Teknoloji Haberleri

Bilgi Üniversitesi’nde Oyun Tasarım Bölümü Açıldı

İstanbul Bilgi Üniversitesi, son zamanlarda iyiden iyiye popüler hale gelen ve ülkemizde de önemli adımların atılmaya başlandığı oyun sektörüne, bu işin eğitimini görmüş bireyler kazandırmak adına dört yıllık lisans programı olacak şekilde Dijital Oyun Tasarımı Bölümü‘nü açtı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde açılan Dijital Oyun Tasarımı Lisans Programı, 2015-2016 Akademik Yılı’nda öğrencilerini kabul edecek. Öğrenciler, LYS sonuçları açıklandıktan sonra programa tercih yapabilecek.

Teknolojinin sunduğu tüm imkanlar, oyun sektörünün müthiş bir hızla gelişmesini sağlıyor. Daha önce ülkemizde bu sektöre yönelik pek çok çalışma olmuş, bizde elimziden geldiğince bu çalışmaları sizlere duyurmuştuk. Şimdi ise devlet bünyesi önemli bir üniversitede bu işin profesyonel olarak öğretilecek olması, gelecek açısından bizleri oldukça umutlandırmakta.

640x360xbilgi-universitesi-oyun-tasarim-bolumu-acildi-b_640x360.jpg_pagespeed_ic_kN0GQW1ZRXJ5Ft_xXmNQ

Bilgi Üniversitesi, oyun sektörüne özgün içerikler üretecek ve mezun olduklarında uluslararası oyun sektörünün her kademesinde çalışabilecek gençler yetiştirmek istemekte. Benzer bir bölüm, bu sene (yani 2014-2015 öğretim yılını kapsayacak şekilde) Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde de açılmıştı. Ayrıca İpek Üniversitesi de 2015-2016 öğretim yılında faal olacak şekilde dijital oyun bölümü açıldığını duyurmuştu. Umuyoruz bu tarz bölümlerin sayısı artar ve çok daha fazla genç arkadaşımıza ulaşırlar.

kaynak: webtekno

Whatsapp İletişim