Genel

Dijital Pazarlama Uzmanlarının Seveceği 5 Film

Dijital pazarlama uzmanlarına yeni bakış açıları kazandıracak ve ilham verebilecek filmleri bir araya topladık.

Her mesleğin zor yanları muhakkak vardır. Fakat Dijital Pazarlama sektörü hem 7/24 devam eden hem de sürekli kreatif olunması gereken sektörlerin başında geldiğinden arada bir kafayı dağıtmak gerektiği unutulmamalı. İşte dijital pazarlama sektöründe sizi çekecek filmler…

1)The Square Meydan – Yeni Bir Başlangıç

Tom Cruise klasiklerinden olan film ünlü “Give me the money!” repliğinin akıllarımıza kazınmasına sebep olmuştur. Yazdığı bir slogan yüzünden işinden olması ve her şeye yeniden başlaması özellikle reklamcıların en büyük sorunlarından birisi olan 7/24 iş temposunun ne kadar gereksiz olduğunu da gösterir.

dijital-pazarlama

2)The Internship – Genç Çıraklar

Şirketlerindeki satışlar tamamen sıfıra dayandığından işsiz kalan iki arkadaşın, dijital dünya ile tanışması ve biraz da şans eseri Google’da staja gitmesini konu alan film, komedi dalından biraz absürd komedi tarzına kaysa da Google’daki hayatı iyi bir şekilde tasvir etmiş durumda.
dijital-pazarlama

3)Birdman – Cahilliğin Umulmayan Erdemi

Birdman adında bir karikatür kahramanını beyaz perdede oynamış başkahramanımızın dramatik öyküsü, filmlerinin üzerinden 20 yıl geçmesi ile birlikte dibe vurmuş bir adam ile başlıyor. Ailesini tekrar bir araya getirmeye çalışan kahramanımız ise unutulmuşluğunun bir Facebook hayran sayfasının bile olmaması ile yüzüne çarpıldığını görüyor.
dijital-pazarlama

4)Silicon Valley – Silikon Vadisi

The Big Bang Theory’yi çok mu seviyorsunuz? Sheldon sizin için gerçek bir geek mi? Bir de Ünlü Silikon Vadisi’ni konu alan bu diziyi deneyin. 80’li yılları konu alan dizi Jobs, Wozniak gibi isimlere de çokça gönderme yapıyor.
dijital-pazarlama

5)Black Mirror

3.sezonu beklenen ve bugüne dek 6 bölümü yayınlanan dizi mutlaka izlemeniz gereken, bu listenin en favori yapımıdır. Gelişen teknolojinin nelere yol açabileceği, insanlığın nereye doğru gittiğini oldukça korkutucu bir şekilde gösteren dizi sizi gerçekten teknolojik gelişmelerden soğutabilecek şekilde gerçeklik içermekte.
dijital-pazarlama

Kaynak : www.canlihaber.com

Whatsapp İletişim