Genel

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom tanıtıldı!

Drone denilince yıllardır ilk akla gelen marka olmayı başaran DJI, Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom modellerini tanıttı. Gelin, şimdi satış rekorları kıran Mavic Pro’nun yerini alan her iki drone modelinin detaylarına yakından göz atalım.

Dilerseniz, Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom özelliklerine geçmeden önce her iki modelin ortak özelliklerine göz atalım. DJI Mavic 2 serisi tek şarj ile 31 dakikaboyunca kesintisiz uçuş yapabiliyor. 8 GB depolama alanına sahip olan cihazlar, 70 km hıza çıkabilirken, altına yerleştirilen ışıklar ile daha iyi bir iniş yapabiliyor.

DJI Mavic 2 Pro özellikleri ile neler sunuyor?

Geliştirilmiş pilot yardım sistemi ( APAS ) sayesinde engellere karşı çok daha duvarlı olan Mavic 2 serisi, 8 KM menzile sahip. Bu kapsamda uçuş süresi ve menzil bakımından Mavic’e göre büyük bir yol kat edilemediği görünüyor.

Mavic 2 Pro’da Hasselblad tarafından geliştirilen 20 Megapiksel çözünürlüğünde ve 1 inç büyüklüğünde olan bir CMOS sensör yer alıyor. Karşılaştırma için Mavic Pro’da, 12 Megapiksel çözünürlüğünde bir sensör bulunduğunu belirmek isteriz.

f/2.8 ve f/11 diyafram aralığı sunan bu sensör, 4K / 10 bit HDR desteği ile dikkat çekiyor. Bu kapsamda Mavic Pro’ya kıyasla, Hasselblad üretimi bu sensör ile Mavic 2 Pro modelinin başarılı işlere imza atacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

DJI Mavic 2 Zoom özellikleri ile neler sunuyor?

Mavic 2 Zoom ise adından da anlaşılacağı üzere yakınlaştırma yapma imkanı sunuyor. 12 Megapiksel çözünürlüğündeki 24 – 48 mm sensör, 2x optik ve 2x dijital yakınlaştırma imkanı sağlıyor. Böylece 4x yakınlaştırma elde ediliyor.

Süper çözünürlük modu ile birden fazla fotoğraf birleştirilerek 48 Megapikselçözünürlüğünde tek bir fotoğraf elde edilebiliyor. Havadayken yakınlaştırma yapmanın zor olacağı dikkate alındığında, bu gerçekten gerekli bir özellik.

1 / 2.3 inç büyüklüğünde CMOS sensörün yer aldığı DJI Mavic 2 Zoom modelinin diğer teknik özellikleri ve yazılımsal yetenekleri, Mavic 2 Pro modeli ile aynı.

DJI Mavic 2 Pro fiyatı ve DJI Mavic 2 Zoom fiyatı!

DJI Mavic 2 Pro fiyatı 1499 dolar, Mavic 2 Zoom fiyatı ise 1249 dolar olarak açıklandı. İki adet pil, şarj yuvası, yedek pervaneler ve bunları taşımak için çanta içeren DJI Fly More kitini almak isteyenlerin ise 319 dolar ödemesi gerekiyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net

Whatsapp İletişim