Bilim ve Teknik Sosyal Medya

EN ‘SANATSAL’ SELFIE UYGULAMALARI

Fotoğraflarınızla Picasso tablolar yaratmanın tam zamanı. Selfie’lerinizi veya çektiğiniz görüntüleri- videoları bu uygulamalarla şaşırtıcı bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz.

● Fragment

Fragment sayesinde modern sanat alanındayız. Bu uygulama fotoğraflarınızı tuzla buz ederek aynalarla kaplı bir cam heykelin arkasındaymış gibi görünmesini sağlıyor. Herhangi seçtiğiniz bir efekt gerçek zamanlı manipüle edilip yeni açılar kazandırılabilir, ön-arka fonlar bulanıklaştırılabilir ve ana hatlarıyla çizilebilir. Büyüleyici ve dijital sulu boyaların çok ötesinde.

● Storyboard

Bitmiş bir uygulamadan ziyade bir konseptin kanıtı. Google’ın bu deneysel  işi, çektiği videoyu  çizgi romana dönüştürmesiyle başlıyor. En sıradangörüntüler bile eğlenceli veya korkunç videolara dönüşebilir. Eğer uygulamanın getirdiği görüntüyü beğenmezseniz, aşağı sürükleyerek yenileyebilir ve başka biriyle devam edebilirsiniz. Ücretsiz/ Android

● Percolator

Kahve açısını boşver. Bu en özel efektleri demlemekle ilgili. Percolator aslında mozaiklerden ibaret. Görüntüler adeta daireler patlamasına dönüştürüyor. Öğütün, demleyin ve klasik sanattan en ileri teknoloji grafik tasarıma uzanan bu şahane menüyü servis edin.  1.3 dolar/IOS

● GeometriCam

Eğer sanatın boyaya bulaşan şeylerden uzak durması ve daha sistematik olması gerektiğine inanıyorsanız, GeometiCam’i seveceksiniz. Bu uygulama resimleri ve videoları noktalardan, keskin açılardan ve dairesel girdaplardan oluşan geometrik kompozisyonlara dönüştürüyor. Eğer 8-bit renkle, değişik  açılı bir burunla daha iyi görüneceğinizi düşünüyorsanız tam size göre.

● Prisma

Eğer kendinizi sürekli yaşayan bir Chagall tablosu ya da The Scream’de mutsuz görünen biri gibi canlandırıyorsanız, işte bu sizin şansınız! Prisma fotoğrafları ve videoları klasik sanattan Manga’ya kadar dönüştürebiliyor. Sonuçlar ikna edici, sergilemek için bir sosyal ağ var ve IAP yüksek çözünürlükte almanıza izin veriyor.

  • Oilis

Bu uygulama kanvas tablolardaki yağlı boyayı taklit eden en geleneksel çıktıya sahip. Ancak elde ettiğiniz şey aynı zamanda yaşayan bir tablo. Resmi yükle, ressam fırça darbelerine başlasın ve hiç durmasın. Bu uygulama adeta Küçük Cézanne’in iPhone’unuza sıkışarak harikalar yaratması gibi bir şey.

Whatsapp İletişim