Genel Sosyal Medya

Facebook Messenger için siri benzeri kişisel asistan geliyor “M”

Facebook’un Mesajlaşma ürünü başkanı David Marcus bugün “M” olarak adlandırılan yeni servisi duyurdu. “M” sizin kişisel asistanınız olarak tasarlanmış bir ürün ve bu ürünü kullanarak restoran önerileri, hediyeler için tavsiyeler veya herhangi bir konuda öneri alabiliyorsunuz.

Marcus bu uygulamanın diğer yapay zeka uygulamalarına nazaran gerçekten “iş bitirici” olduğunu söylüyor. Yani sadece tavsiyeler sunmakla kalmıyor sizi çok yakından tanıyarak görevlerinizi tamamlamanız konusunda da harekete geçiyor. Böylece siz de daha önemli konulara daha fazla zaman harcayabiliyorsunuz.

Bence bu ürünün diğer yapay zeka asistanları olan Siri ve Cortana ile karşılaştırıldığı zaman çok büyük bir artısı bulunuyor. Bu da diğer ürünlerin cihaz bazlı olması fakat “M”‘in Messenger bazlı olması yani diğer iki yazılımdan iki kat daha hızlı öğrenebileceği anlamına geliyor diyebiliriz.

Ayrıca herşeyi sadece Messenger uygulaması üzerinden çözebiliyor olmanız da oldukça iş kolaylaştırıcı bir şey. Yani siparişleri, ödemeleri ve aklınıza gelecek her şeyi uygulamadan çıkmadan yapabiliyorsunuz.

Kaynak: sosyalmedya.co

Whatsapp İletişim