Genel Sosyal Medya Teknoloji Haberleri

Facebook’a Dislike Butonu Yerine Yeni Emojiler Geliyor!

Facebook‘un “Dislike” butonu getireceğine dair açıklamalar daha önce bildirilmişti. Hemen belirtelim “Dislike” gelmiyor ama sosyal ağ “Like” butonuna alternatif olarak sunacağı 6 yeni ifade için testlere başladı.

“Dislike” ve “Like” arasında kullanıcılarını seçim yaptırmaktan daha öte insanların tepkilerini daha açık ifade etmesini sağlayacak yeni ifadelerde emojiler ön plana çıkıyor. Sevgi, mutluluk, şaşkınlık, üzüntü ve öfke olmak üzere belirlenen ifadelerin örneklerini aşağıda görebilirsiniz.

magnetdijital42

Techcrunch‘a açıklama yapan Facebook, yeni özelliğin şimdilik İrlanda ve İspanya’da test edildiğini ilerleyen süreçte tepkilere göre devam kararına veya değişikliklere karar verileceğini paylaşıyor. Hem webde hem de mobilde aktif olacak yeni tepkilerle ilgili söyleyebileceğimiz nokta uzun zamandır aranan bir özellikti.

magnetdijital40

Markaları ve yayıncıları ne bekliyor?

Kullanıcıların haricinde markalar ve yayıncılar içinse artık daha zorlu bir süreç başladığını belirtmemiz mümkün. Yorum, beğeni ve paylaşımla kullanıcı etkileşimini değerlendiren Facebook, yenileyeceği algoritması ile hangi içerikleri ön planda tutacağını birlikte göreceğiz.

Erişimin haricinde pazarlama dünyasının yeni süreçte raporlamalarda ve içeriklerde de değişikliğe hazırlanması gerekiyor, görünen o ki ifadeler çoğu zaman yorumun yerine geçecek, yorumlar azalırken bu 7 ifadeyi tercih edenlerin sayısı ne kadar artacak ilerleyen süreçte raporlara yansıyacak.

Kaynak: sosyalmedya.co

Whatsapp İletişim