Genel

Google Shop Londra'da açıldı.

Google Shop
Dünya’nın en iyi arama motoru olarak bilinen Google,ilk fiziksel mağazasını Londra’da sessizce açtı.

Geçen zaman zarfı içinde hızla büyüyerek dünyanın en büyük arama motoru olmayı başaran Google geliştirdiği yüzlerce ürünün satışını yapmak için Apple Store’a rakip olacak Google Store’ların ilkini Londra’da açtı.5 Mart’tan beri açık olsa da firma, her şeyin yolunda gidip gitmediğini kontrol etmek için bugüne kadar fazla ses çıkarmamayı tercih etti.

Google Shop Londra’da Tottenham Court Road’daki Curry’s PC World‘ün bir parçası olarak açıldı. Londra’nın en yoğun bölgerinde yer alan Apple ve Samsung mağazalarından uzak durmayı tercih etmiş görünüyor.İngilitere’de iki tane daha Google Shop açılacak. Diğer ülkeler için şimdilik bir açıklama yok.

Google Shop

İlk Google Mağazasında Android telefonlar ve tablet,akıllı saatler, Chromebook dizüstü bilgisayarlar ve Chromecast TV hizmetleri satılacak.Şirketin mağazada şu an için en fazla ön plana çıkardığı ürün, geçtiğimiz Haziran ayında satışına başladığı Chromebook.

Google’ın Londra’da açtığı mağazada ayrıca uzman müşteri temsilcileri de bulunduruyor.Müşteri temsilcileri müşterilerden gelen soruları yanıtlama, ürünlerle ilgili eğitimler verme ve satış danışmanlığı görevlerini üstleniyor.Bu sayede mağazaya gelen kullanıcılar tüm sorularına detaylı cevap alabilme fırsatı yakalıyor.

google shop

Google’ın İngiltere pazarlama direktörü James Elias, “kullandığımız tüm cihazlardaki yeniliğin hızı inanılmaz, ancak onları satın alma şeklimiz, yıllardır aynı” diyor ve ekliyor: “Google mağazası ile kullanıcılara Google’ın inanılmaz bir yelpazede sunduğu, birbirine bağlı, çevrimiçi ürünlerle oynayabilecekleri, onları deneyebilecekleri bir yer sunmak istiyoruz.”

En iddialı mobil işletim sistemlerinden biri olan Android’in geliştiricisi Google’ın yakın zamanda ayrıca Avustralya’da “Androidland” isimli bir mağaza açacağı da öğrenildi.

Whatsapp İletişim