Genel

Google Yeni Ev Telefonu Hizmetini Duyurdu

Google, ev telefonu çözümlerine yönelik hizmeti Fiber Telefonu duyurdu. Görünen o ki, firma ev telefonu teknolojilerine hızlı bir giriş yapmayı planlıyor.

30.03.2016 / 10:30Google Yeni Ev Telefonu Hizmetini Duyurdu

Son zamanlarda hizmet alanı geliştirmeye yönelik bir politika uygulayan Google, yeni çözümüyle  kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Sürücüsüz otomobil hizmetlerinin deneme sürüşlerini gerçekleştiren Google, şimdiki süreçte de ev telefonu çözümünü odağına alıyor.

Geçen yıl başlatılan Fiber Projesi kapsamında ortaya çıkan çözümle, kullanıcıların ev telefonu tercihlerinde Google’dan faydalanabilecekler.

Yüksek hızlı internet ve ev telefonu uyumluluğu kapsamında, kullanıcılar iki servise aynı anda sahip olacaklar.

Google Fiber Phone olarak kullanıcılara hizmet verecek sabit hat servisine sahip olmak isteyen kullanıcılar, aylık 10 dolar gibi bir ödeme yapacaklar.

16-03/30/56b0525367b0a96458301dee.jpg

Ev Telefonu Çözümlerinde Bir Devrim

Google, sabit hatlardan mobil hatları ya da yurt dışını aramanın maliyeti nedeniyle kullanıcıların tercih etmediği ev telefonlarında bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Firma, kullanıcılara sunacağı tarifelerle sınırsız yerli ve uluslararası arama seçeneklerini ortaya koyacak.

Kullanıcılar, karşıdaki kullanıcının kimliğini görerek aramalarını gerçekleştirirken, mevcut hizmet tutarı acil servis aramalarında da geçerli olacak.

Yani, Google’ın ev telefonuna sahip olan kullanıcılar 10 dolar karşılığında yurt dışı dahil tüm aramaları sabit hatlarıyla gerçekleştirecekler.

Android Headlines’da ye alan habere göre ilk aşamada belirli şehirlere sunulacak hizmetin, beklentileri karşılaması halinde dünya genelinde kullanılmaya başlayacağı belirtiliyor.

 

 

 

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim