Genel

Huawei Honor Note 8 tanıtıldı; işte özellikleri!

Huawei, Samsung’un bugün tanıtacağı Note 7’ye rakip olacak yeni telefonunu ortaya çıkardı!

Huawei, bu akşam tanıtılacak olan Samsung Galaxy Note 7’nin hemen öncesinde yeni büyük ekranlı telefonunu tanıttı.

Huawei’nin kardeş şirketi olan Honor’un tanıttığı Huawei Honor Note 8, 6,6 inç’lik büyük bir ekran ve 2K çözünürlükle geliyor. Telefonun pil kapasitesi ise 4.500mAh. Bu teknik özellikler, 5,7 inç’lik ekran ve 4.000mAh pil ile geleceği iddia edilen Galaxy Note 7’ye kıyasla oldukça büyük. Sekiz çekirdekli Kirin 955 işlemci ve 4GB RAM ile gelen cihaz, Note 7’de olacağı düşünülen Snapdragon 820 ile benzer bir performans sunuyor (en azından iddialara göre). Bununla birlikte Note 7’nin ABD ve Çin dışında Samsung’un daha hızlı Exynos işlemcisini kullanma olasılığı yüksek.

Honor Note 8’in daha büyük olmayan yanı ise 32GB’lık model için 346 dolar olan yurtdışı fiyatı. 128GB’lık modelin fiyatı ise 421 dolar olarak belirlenmiş. Karşılaştırma açısından Galaxy Note 7’nin 32GB’lık modelinin yurtdışı fiyatının 700 dolar seviyelerinde olmasının beklendiğini söyleyelim.

Honor 8 şu an yalnızca Çin için duyurulmuş durumda, ancak Huawei 16 Ağustos’ta San Francisco’da özel bir etkinlik düzenleyecek. Firma bu etkinlikte Note 8’i ABD ve diğer pazarlara açacağını duyurabilir.

Kaynak:chip.com.tr

Whatsapp İletişim