Genel

KOBİ ’ler için Sosyal Medya Tüyoları

KOBİ

KOBİ’ler sosyal medyada istedikleri gibi yer alamıyorlar. Maliyetler ya da insan kaynağı eksikliği ve diğer nedenlerden bu alana girmeye korkuyorlar. KOBİ’lerin sosyal medyayı kullanması için kılavuz niteliğinde bazı hap bilgiler derledik.

Sosyal Medya Ücretsiz Reklam alanıdır.

Sosyal medya ücretsiz ya da en az ücretle reklam yapabileceğiniz bir alandır. paylaşım kaliteniz sürekliğiniz sizi binlerce takipçiye ulaştıracaktır.

Twitter ve Facebook dışına çıkın

Sosyal medya kavramı dendiğinde çoğunluğun zihninde ilk beliren ağlar Facebook twitter olsa da; instagram, gibi mobil ağlar ya da linkedin gibi profesyonel iş ağları son donemde ciddi anlamda tanıtım satış getirmektedir. Gıda firmaları kesinlikle foursquare’de olmalıdır.

Takipçilerinizi Reklama Boğmayın

Onlarla arkadaş olun, paylaşımlarını like’layın, rt’leyin, paylaşımını özendirin, hediye verin, iyi dilekte bulunun, özel günlerini kutlayın, bir ekip olduğunuzu hissetsinler.

Sabırlı olun

Eskiler zahmetsiz rahmet olmaz derler, biraz sabır işinizi çözecektir, sosyal medyadayım ama henüz hiç bir etkisini göremedim deyip ilgili paylaşımı azaltmayın, sosyal medyanın etkisi kendini hissettirdiğinde markanız ciddi bir love brands etkisi kazanacaktır. sabırlı olun ve olacakları bekleyin.

Sosyal Medya 7/24

Sosyal medyada mesai bitişi diye bir şey yoktur, resmi hesaplarda vardiya sistemi bile uygulanabilir, gecenin bir yarısı çok ciddi gündem değişir ve siz takipçilerinize doyurucu bilgiler vermez, paylaşım yapmazsanız, sosyal medya itibarınızı zedeleyebilirsiniz, online itibar ve kriz yönetimi açısından her an resmi hesapların başında olmak gerekmektedir.

Hediyeler verin

Türk halkı hediyeyi sever, avrupa’da hiç bir kredi kartında bu kadar bonus, puan hediye yoktur, takipçilerinize hediyeler, kampanyalar ile tutundurma yapabilirsiniz, kendilerini değerli hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Hesapların paylaşımı da ciddi oranda artacaktır.

İçerik Yönetimini Siz Yapın!

Sizin firmanızı en iyi siz bilirsiniz, en iyi içeriği, görseli, tanıtımı, yorumu da siz yaparsanız, sosyal medya yöneticiniz ile daima irtibat halinde olun.

Gündemi takip edin!

Gündemdeki konular hakkında bir ürününüz ya da orjinal bir fikriniz var ise paylaşın, gündem hashtaglarına yorumlar yazın, görünürlüğünüzü ve etkinizi arttırın.

Aşağıdaki Sosyal ağların hepsinde olun!

Hem SEO’nuza katkı sağlayın hem google görünürlüğünüzü arttırın.
1. Facebook
2. Twitter
3. Linkedin
4. İntagram
5. Foursquare
6. G Plus
7. Slideshare
8. Youtube

Kaynak : www.sosyalmedyahaber.com

Whatsapp İletişim