Genel

Marshmallow Kullanımı Gün Geçtikçe Artıyor

Geçtiğimiz yıl Google tarafından servis edilen ancaksancılı bir şekilde yükselişine devam edenMarshmallow, sonunda sancılı günlerini geride bırakmaya başladı.

Piyasaya çıktığı ilk çeyrekte yüzde 4.5’lik kullanım seviyelerine kadar yükselebilen Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sancılı yükselişine devam etmiş ve uzun bir süre yüzde 10 barajının altında kalmıştı. Geçtiğimiz ay itibariyle yüzde 10 seviyesine ulaşmayı başarabilen Android Marshmallow, geçtiğimiz gün gelen istatistiklere göre sancılı günlerini geride bırakmışa benziyor. Ancak KitKat hala lider konumda.

Android Kullanım İstatistikleri

android kullanım istatistikleri

Geçtiğimiz gün Google tarafından yayınlanan Android kullanım istatistikleri geçtiğimiz ay yayınlanan istatistiklere göre pek farklı değil ancak, Android Marshmallow için önemli değişiklikler söz konusu. Piyasaya çıkmasının ardından ancak bir yıl sonra yüzde 10 barajını aşmayı başaran Android Marshmallow, bir ayda yüzde 3’lük bir artış ile yüzde 13.3’lük seviyelere ulaşmayı başardı. Sancılı günlerini artık geride bırakan Marshmallow sonunda güneşli günlere doğru ilerliyor ancak önümüzdeki aylarda gelecek olan Android 7.0 Nougat işletim sistemi Marshmallow’un bu yükselişine dur diyebilir.

Bakalım Android Marshmallow sisteminin yükselişi nereye kadar devam edecek.

Kaynak:tamindir.com

Whatsapp İletişim