Genel Teknoloji Haberleri

Microsoft Oyun Konsolunu Geliştirecek

Microsoft tarafından piyasaya sunulan son oyun konsolu Xbox One S olurken bu konuda yeni geliştirmelerin yapılacağı belirtildi.

Xbox serisiyle oyun konsolu konusunda oldukça iyi bir dönemden geçen Microsoft yaptığı son oyun konsoluyla da büyük bir ilgi gördü. Yapılan bu geliştirmelerin oyun konsolu konusunda geçiş olduğu ifade edilirken konuyla ilgili önemli bir açıklama Microsoft’un Xbox oyunları pazarlama lideri Aaron Greenberg Tarafından yapıldı.

Microsoft tarafından yeni çıkartılacak oyun konsollarının çok farklı olacak ve yeni bir dönem başlatılacağı ifade edilirken özellikle Microsoft’un büyük umutlar bağladığı Project Scorpio yeni gelişmelerin odak noktası olacak. Sanal gerçeklik gibi pek çok özelliğin yeni oyun konsollarında kullanılması beklenirken oyun konsollarının geleceğinin bilgisayara yakın bir sisteme sahip olacağı ifade edildi. Aynı zamanda konsolların gelebileceği son nokta bilgisayar benzeri oyun konsolları olduğu ifade edilirken Microsoft’un bu konuda oldukça sıkı bir şekilde çalıştığı belirtildi.

Üstelik yapılan açıklamalarda Microsoft rakibinin Playstation 4 olmadığı belirtilirken farklı bir oyun konsolu üzerine çalışmalarını sürdüren Microsoft projelerini hayata geçirdikten sonra kendi alanında rakipsiz bir şekilde ilerlemeye başlayacak. Temmuz ayı itibariyle yüzde 18 oranında satış artışı yaşayan Microsoft şu an için oyun konsolu sektöründe oldukça iddialı adımlar ile devam ediyor.

Kaynak:veteknoloji.net

Whatsapp İletişim