Genel

Okyanus Kolejinde Öğrencilere Maker Hareketini Anlattık

Okyanus Kolejinin davetlisi olarak Maker Teknoloji öğrencilerle biraraya gelerek Maker Hareketi hakkında bilgi verdi. ÇUBİTED Başkan Yardımcısı Andaç YAKIN, ÇUBİTED bünyesinde kurdukları Maker Teknoloji atölyesindeki çalışmalardan öğrencilere bahsederken dünyada ve Türkiye de ki maker hareketinin öneminden bahsetti. Çukurova bölgesinde her okulda maker hareketine yönelik bilgilendirme çalışmaları yapmaya devam edeceklerini ve her okulda bir maker atölyesinin kurulması konusunda destek vereceklerini belirtti.

Çocuklara kodlama atölyesinde kodlama öğrenerek kendi oyunlarını tasarlayabileceklerini aynı zamanda kendi yaptıkları robotlarıda istedikleri gibi programlayabileceklerini anlatırken tüketmeyi değil üretmeyi ve üretim odaklı düşünmeyi çocuklara öğretilmesi gerektiğini belirtti.

Okyanus Kolejinde yapılan sunumda çocuklar kodlama öğrenerek yapabileceği oyunları ve robotik atölyesinde geliştirebilecekleri robotlar hakkında örnek videolar izleyerek bilgi aldılar. Sunum bittikten sonra Maker Teknolojinin açmış olduğu standı ziyaret ederek kodlama, robotik ve 3D kalem ile yapılan çalışmaları incelediler.

Whatsapp İletişim