Adana Dijital Pazarlama Adana Dijital Pazarlama Eğitimi Adana Sosyal Medya Araştırma Dijital Pazarlama Dijital Pazarlama Teknikleri Genel Teknoloji Haberleri

Steve Jobs’un kemikleri sızlayacak

Apple, Steve Jobs’un nefret ettiği bir ürünü tanıttı. Evet, Apple sonunda bir “kalem” tanıttı. Steve Jobs’un dijital kaleme karşı nefretinin boyutunu anlamak için biyografisini yazan Walter Isaacson’ına zamanında bu konuyla ilgili neler söylediğine bakmak gerek. Walter Isaacson’a “eğer günün birinde bir dijital kalemin olursa işte o zaman öldün” sözünü Steve Jobs söylüyor ve düni Phone 6S‘in de tanıtıldığı gece 9 Eylül tarihli büyük Apple konferansında sahnede “Pencil” vardı.

Apple Pencil detaylarına bu yazıda pek girmeyeceğim o ayrı bir yazı konusu ama Steve Jobs’un bu konuda tutumu çok net olduğu halde Tim Cook’un bu tür ürün tanıtması gerçekten Apple içinde de büyük tartışmalara neden olmuştur diye düşünüyorum. Kaldı ki yaklaşık 4 yıldır bir çok kalem prototipi üzerinde çalışmışlar ve sonunda bunda karar kılmışlar. Samsung kullanıcılarının kalemlerinin işe yaradığını anlamayan Apple kullanıcıları artık bunu kendileri deneyimleyebilecek.

Bu arada Steve Jobs’un 2007’de yaptığı bir sunumda kalem ile ilgili görüşlerine bir daha bakmakta fayda var. Çok açık ve net bir şekilde “kim ister ki?” ve hatta “yahhhc” diyor.

Kaynak: sosyalmedya.co

Whatsapp İletişim