Genel

8GB RAM’li Telefonlar Gerçekten Gerekli Mi?

Geçtiğimiz günlerde 8 GB RAM’e sahip ilk akıllı telefon ortaya çıkmıştı. Peki, gerçekten böyle bir telefona ihtiyacımız var mı?

Teknoloji geliştikçe akıllı telefonların donanımları da her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Akıllı telefonların gelişimi de RAM kapasiteleriyle karşımıza çıkıyor. Biz 2 ve 3 GB RAM’li telefonlara yeni yeni aşina olurken, Çinli bir şirket 8 GB RAM’li telefonunu ortaya çıkardı bile. LeEco isimli Çinli şirket dünyanın ilk 8 GB RAM’li Android telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Daha önce de 6 GB RAM’li bir telefonu ile gündeme oturan şirketin bu tavrından sonra pek çok kullanıcının aklına “gerçekten böyle bir telefona şu an gerek var mı?” sorusu geldi. Peki, gerçekten böyle bir telefona gerek var mı?

LeEco şirketine dair yapılan iddialar eğer doğruysa şirket önümüzdeki günlerde 8 GB RAM’li telefonunu piyasaya çıkaracak. Snapdragon 823 yonga seti ile birleşecek olan 8 GB RAM, güçlü bir özellik gibi dursa da aslında işin gerçeği öyle değil. Artık bilgisayarlar için bile çok güçlü bir donanım parçası sayılan 8 GB RAM, karmaşık Android yapısına “bazen” yetersiz kalabilir. Çok güçlü bir uygulama ve oyunun telefonda açılması durumunda 8 GB RAM bile telefona yeterli gelmeyebilir. Bu nedenle aşırı gibi görünen 8 GB RAM aslında çok gereksiz bir durum değil. Aksine karmaşık Android yapısı için ilaç gibi bir özellik bile diyebiliriz.

Öte yandan LeEco’nun 8 GB RAM’li telefonu 25 MP arka kmaeraya sahip olacak ve yaklaşık 400 Euro fiyat ile satışa sunulacak. Çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

Kaynak:tamindir.com

Whatsapp İletişim