Genel Maker Hareketi

Adana Maker Teknoloji Etkinlikleri

Adana Maker Teknoloji

Adana ÇUBİTED ve MAG-NET WEB işbirliği ile kurulan Adana Maker Teknoloji atölyelerinde çocuklar programlamadan 3D tasarıma ve robot yapımına kadar birçok şeyi öğreniyorlar.

Çocuklara atölyelerimizde küçük yaştan itibaren bu eğitimi vererek onların kişisel gelişimini sağlam adımlarla tamamlamayı, analitik zekalarının gelişmesini, 3 boyutlu düşünmelerini, arkadaşlarıyla yardımlaşmalarını öğretiyoruz.

Maker Teknoloji-Adana

Maker Teknoloji Etkinliklerimiz Devam Ediyor

Maker Teknoloji ailesi olarak, çocuklarımıza maker eğitimi vermeye hız kesmeden devam ediyoruz.

Çocuklarımız Çubited binasında bulunan atölyemize gelerek, sınıf ortamından uzakta, hem arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirip hem de programlama ve robot yapımına dair önemli şeyler öğrenip kendilerini geliştiriyorlar.

Çocuklar Kendi Oyunlarını Yapıyorlar

Maker Teknoloji Atölyesinde çocuklar bilgisayarla sıradan oyunlar oynamak yerine kendi oyunlarını tasarlayıp kendi oyunlarını oynuyorlar.

Onlara verdiğimiz programlama eğitimi sayesinde Scratch, kodu, code.org gibi uygulamaları kullanarak kendi oyunlarını yapıp kendileri oynuyorlar.

Maker Etkinlikleri

Kendi oyunlarını yapmak çocuklarımızın hayal dünyasını geliştiriyor, 3 boyutlu düşünce ve gözlem yeteneklerini arttırmaya başlıyor. Bu sayede çocukların zihin gelişimi oldukça artıyor ve hayatlarında daha da başarılı bireyler haline geliyorlar.

Çocuklar İlk Robotlarını Yaptılar

Adana Maker Teknoloji Atölyesinde çocuklar geçen hafta çok güzel bir etkinliğe imza attı. Eğitmenlerimiz eşliğinde ilk robotlarını yaptılar. Bu robotu hareket ettirdiğinizde kendiliğinden kağıda çizgiler çizmeye başlıyor.

İlk robotlarını yapan çocuklar bir hayli eğlenceli vakit geçirdiler ve mekanik eşyaları kullanmayı ve kontrol etmeyi öğrendiler.

Adana Maker Teknoloji Eğitimi Nerede Veriliyor?

Adana Maker Teknoloji Eğitimi Adana’nın Çukurova ilçesinde bulunan Çubited Eğitim Binası’nda verilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin: Maker Teknoloji

 

Whatsapp İletişim