Genel Teknoloji Haberleri

Android 4.0 için Drive Desteği Kesildi!

Android için Google Drive yeni özellikler ile güncelledi. Bu güncelleme Android 4.0 kullananlar için son Drive desteği anlamına geliyor! Peki, diğer uygulamalar için durum ne olacak?

Google, kendi mobil işletim sistemi olan Android’e verdiği desteği kademeli olarak geri çekmeye başladı. Bunun ilk adımı ise Google Drive ile atıldı. Geçtiğimiz gün güncellenen Google Drive uygulaması, yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıktı. Ancak bu yenilikler Android 4.0 Ice CreamSandwich kullananlar için son güncelleme olma sıfatını taşıyor.

2011 yılında çıkışını gerçekleştiren Android 4.0 ICS üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen, eski orta segment telefonların çoğunda hala kullanılıyor. Google’ın, geçen süreyi göz önünde bulundurduğumuzda uygulamalarına ICS desteğini vermemesi gayet mantıklı görünüyor.

Google’ın önümüzdeki günlerde diğer uygulamalarından da Android 4.0 ICS desteğini kesmesi bekleniyor. Ancak bunun için resmi bir açıklama olmadığını belirtelim.

Google Drive güncellemesi ile gelen yenilikler

Uygulamanın içinden kolayca daha kapsamlı bir depolama alanı planına geçme

Sık kullandığınız dosyalara ana ekran kısayolları ekleme

Yorum bildirimleri alma

Performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri

Bu, Ice Cream Sandwich (Android 4.0) kullanan tüm cihazlarda Android için Drive’ın son desteklenen sürümüdür. Ice Cream Sandwich (ICS) kullanıcıları Android’de başka Drive güncellemesi almayacaktır.

iOS cephesinde de durum aynı!

Bu durum Apple’da da aynı. Apple’ın App Store’da yer alan uygulamalarında minimum iOS 8.4 ve üzeri işletim sistemi isteniyor. Hatta çoğu Apple uygulamasında ise iOS 9 ve üzeri sistem gerekesinimi talep ediliyor.

:: Google Drive kullanıyor musunuz?

 

kaynak : shiftdelete.net

Whatsapp İletişim