Genel

Apple, Büyük İndirime Hazırlanıyor!

Apple Music, rakiplerine karşı avantaj sağlamak için üyelik ücretlerinde önemli bir indirime hazırlanıyor!

Milyonlarca şarkıya aylık 9.99 dolar (Türkiye’de 9.99 TL) karşılığında sınırsız bir erişim olanağı sağlayan Apple Music‘i aslında pahalı olarak nitelendirmek pek de doğru olmaz. Ama elbette hiçbir kullanıcının da bu ücretin azalmasına hayır demeyeceğini tahmin ediyoruz. Yakın bir gelecekte bu ücrette önemli bir düşüş yaşanabilir.

Digital Music News’te yer alan haberde Apple Music‘le yakından çalışan bazı kaynaklara dayandırılan bilgilere göre bu müzik oynatma servisinin ücretinde yüzde 20’lik bir indirime gidilebilir. Diğer yandan sitede bir indirime dair atıfta bulunulan sadece ABD’deki fiyatlandırma olduğu için Apple Music’in diğer ülkelerde de yine bir indirime gideceğine dair net bir şey söylemek mümkün değil.

Eğer ABD’deki Apple Music’te bir indirime gerçekten gidilirse tek kişilik hesapların 9.99 dolardan 7.99 dolara inmesi bekleniyor. Aile paketleri ise 14.99 dolardan 12.99 dolara inebilir. Diğer yandan öğrenci üyeliklerinin 4.99 dolarlık fiyatında bir değişme söz konusu değil.

Apple’ın bu dikkat çekici hamlesine neden olan en büyük etkenlerden birinin Apple Music‘in Amazon Music Unlimited’la olan rekabeti olduğunu söyleyebiliriz. Zira Amazon Music Unlimited’ın aylık 7.99 dolarlık ücreti, Amazon Echo kullanıcılarına özel olarak 3.99 dolara indirilmişti.

Kaynak: http://www.sondakika.com

Whatsapp İletişim