Genel

BDDK’dan Beklenen PayPal açıklaması geldi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, kanunlara uymadığı için PayPal‘ın lisans başvurusuna onay vermediklerini belirtti.

Ali Akben, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, on-line bankacılık ve para aktarma hizmeti sunan PayPal‘ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldığını söyledi.

2013’ün Haziran ayında yürürlüğe giren Elektronik Para Kuruluşları hakkındaki kanunda BDDK’dan izin alabildikleri takdirde faaliyet gösterebilecekleri bulunuyor. Bu şartlar oluşmadığından kurum PayPal’a lisans izni vermedi.

BDDK’DAN GELEN LİSANS REDDETME AÇIKLAMASIlogo

“Şirkete kanunun 23. maddesi ve tebliğin 16 maddesiyle ilgili gerekli çalışmaları yapmadığı için şirket uyarılmıştır. Şirket sistemlerini Türkiye’ye getirmelerinin teknik olarak mümkün olduğu halde şirket polikataları gereği böyle bir eylemde bulunmayacaklarını bildirmesi üzerine daha minimal sistemlerle sınır ötesi izni için başvuru yapmaları gerektiği söylenmiş ve süre verilmiştir ancak verilen sürede dönüş yapılmadığı için başvuruları reddedilmiştir.”

“Gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalar devam edecek”

Whatsapp İletişim