Genel Kariyer

Bilgisayar Mühendisleri ve Matematikçiler En İyi İş İmkanını Nerede Görüyor?

Diğer en popüler seçenekler olan Apple, Microsoft,Facebook ve Amazon’un arasından sıyrılıp en çok rağbet gören firma seçilen Google, Kaliforniya merkezli Piazza isimli, öğrenci ve öğretim görevlileri tarafından kullanılan bir araştırma platformunca oluşturulan ankette matematik ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin çalışmak için en iyi seçimi oldu.
2009 yılında projesini hayata geçiren Pooja Sankar,Stanford Üniversitesi’nde doktora yapma hakkı kazanırken soru – cevap sistemini bugüne dek 60 ülke ve 1000 üniversite toplam 30.000 öğretim görevlisi ve 1 milyon bilgisayar mühendisliği ve matematik bölümü öğrencisinin kullandığını belirtti.

Bir başka istatistiğe göre de Dropbox artık MIT öğrencileri arasında eskisi kadar popüler değil ve mezunlar Snapchat ve Spotify’ı iş imkanı olarak görmezken henüz mezun olmamış olanlar bu iki firmaya da büyük iş fırsatları olarak bakıyor.

Google-Dublin-Campus-37

Herkes hakkında sayısız bilgi ve istatistik toplayan Google’ın elbette böyle bir veriye sahip olması da gelecek nesillere ne kadar çekici geleceği konusunda fikir verebilir. Ayrıca rakipleri de her gün büyümelerini sürdürürken bu gibi anketlerin bilgisine sahip olmak arama motorunun popülaritesini korumak için kullanışlı olabilir.

kaynak:webtekno

Whatsapp İletişim