Dijital Pazarlama Genel

Canlı Video Yayını Nedir, Pazarlama İçin Neden Önemlidir?

Neden Canlı Video Yayını Kullanmalısınız?

İnsanlar canlı yayınlara, kaydedilmiş video içeriklerden daha fazla vakit ayırıyor. Bu konuda ikna olmadıysanız, aşağıdaki istatistikler dikkatinizi çekebilir

1. İnsanların %80’i, bir blog içeriği okumak yerine bir markanın canlı yayın videosunu izlemeyi tercih ediyor.

2. İnsanların %82’si, markaların sosyal medya gönderilerini takip etmektense, canlı videolarını izlemeyi seçiyor.

3. Bir etkinlik yayını izlemiş olan kişilerin %67’si, daha sonra benzer bir etkinliğe katılmak için bilet alıyor.

4. İzleyicilerin %45’i, favori gruplarını, sanatçıları, fikir önderlerini canlı yayında izlemek için para ödeyebileceğini belirtiyor.

Canlı yayın, iletişim sürecini kolaylaştıran bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Canlı yayın özelliğini birçok formatla değerlendirerek izleyicilerinizle aranızda güçlü bir bağ oluşturabilirsiniz.

Soru-cevap formatıyla gerçekleştireceğiniz bir yayın, kitlenizle sizi doğrudan buluşturacaktır ve aynı zamanda web sitesi trafiğinizi yükseltmenin en kolay yollarından biridir. Eğer bir marka yüzüne sahipseniz ya da fikir önderleriyle iş birliği içindeyseniz, canlı yayın röportajlarıyla yüksek etkileşimler alabilirsiniz. Röportaj yapılan kişilerin takipçi kitlenizin sevdiği müzik grupları, fenomenler arasından seçilmesi, alacağınız etkileşimle doğrudan ilgilidir.

Canlı Yayın Özelliğini Etkili Kullanmak İçin:

1. Canlı yayınlara zaman ayırın ve güncellemeleri takip edin. Bu özelliği, konuya hakim olduğunuz kadar etkin kullanabileceğinizi unutmayın.

2. Doğal olun. İnsanların kurumsal olmayan yüzünüzü keşfetmesine izin verin.

3. Videoyu kaydedin. Çoğu platform, videonuzu tamamladığınızda kayıt edip etmek istemediğiniz soracaktır, videonuzu kaydedin ve tekrar paylaşın. Böylece yayına yetişemeyip, daha sonra izleyenlerden de yorum ve beğeni almaya devam edeceksiniz.

4. Yorumlara cevap verin. İnsanlar düşüncelerinin önemsendiğini fark ettiğinde, yayınınızda daha uzun süre kalacaktır.

Whatsapp İletişim