Genel Oyun

Clash of Clans Ülkeyi Zengin Etti

Milyonlarca kullanıcının oynadığı Clash of Clans’ın elde ettiği gelir bir ülke ekonomisini kurtacak kadar yüksek miktarda. Konuya ilişkin detaylar haberimizde.

Clash of Clans Ülkeyi Zengin Etti

Mobil platformda milyonlarca kullanıcısı olan Clash of Clans‘ı, akıllı telefon sahibi neredeyse herkes bir kez mobil cihazına kurmuş ve oynamıştır.

Oyunun yapımcısı Supercell tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun elde ettiği gelir ülkenin ekonomisine tek başına %20’lik bir katkı sağlamış durumda.

Firmanın patronları Mikko Kodisoja ve Ilkka Paananen, bu durumun sürpriz olmadığını, 2013 yılında firmanın çoğunluk hisselerini Japon SoftBankfirmasına satarak kişi başı 53 milyon euroluk devasa bir gelirin sahibi olduklarını açıkladı.

Supercell tarafından bu denli büyük rakamlar kazanılmasının sonucunda ödenmesi gereken en yüksek vergi miktarının ödenmesine karar verilmiş.

16-05/18/clash-of-clans-2-1463569220.jpg

Firma tarafından yaşanan bu durum ve ortada olan rakamlar, oyun dünyasının Finlandiya gibi bir ülkenin ekonomisine katkı sağlayacak kadar gelir elde edebileceğini göstermiş oldu.

Uluslararası marka değerinin üst seviyelerde olduğu Supercell firması şüphesiz, Clash of Clans sayesinde elde ettiği gelirler ile ilerleyen günlerde ülke ekonomisine yaptığı %20’lik katkı miktarını üst seviyelere çıkaracak.

Clash of Clans oynuyor musunuz?

 

 

 

 

 

 

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim