Oyun

Epic Games, Fortnite için bir oyuncuyu dava etti

Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite, zaman zaman sızıntı haberleri ile anılıyor. Fortnite Chapter 2 projesi hakkında duyduklarından memnun olmayan firma, artık bu sızıntı meselelerinin bitmesini istiyor.

Epic Games Fortnite Chapter 2 sızıntıları için üzgün

Epic Games yetkilileri, ilgili oyuncunun Chapter 2’da bulunan bazı sürprizleri sızdırdığını iddia etti. Dava edilen kişi, kullanıcı deneyimini test etme konusuyla alakalı bir gizlilik sözleşmesini ihlal etmekle de suçlanıyor.

Battle Royale türü oyunlar arasında eski günlerine kavuşmak için yığınla değişiklik yapan Epic Games, onuncu sezon adına olağanüstü bir çaba gösterdi. Geliştiriciler, bu çabanın karşılığını almak istiyor.

Fortnite’ın sağladığı oyun deneyimini sürekli bir şekilde test eden Epic Games, dava ettiği kişiye sağlanan bilgilerin başka yerlerde de ortaya çıktığını ifade etti. Ayrıca davalı kişinin Chapter 2’da bulunan yeni bir adanın görüntüsünü paylaştığı da söylentiler arasında.

Son olarak yapıma eklenen yeni yüzme mekanizmasını ortaya çıkardığı öne sürülen davalı hakkında hazırlanan dava dosyası, Epic Games’in neden mahkemeye başvurduğunu açıklıyor.

Hazırlanan dosya, gizlilik anlaşması metninde yer alan yükümlülüklerin ihlal edilmesini içeriyor. Şikayetini geri çekmeyeceğini belirten yetkililer, kararlı olduklarının altını çizdiler.

Bazı sürprizleri ortaya döken oyuncuyu zor günler bekliyor. Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Ortaya sürülenler gerçek mi yoksa sadece bir iddiadan mı ibaret?

Kaynak: ShiftDelete

Whatsapp İletişim