Oyun

Xbox One X vs PlayStation 4 Pro karşılaştırma

 

E3 2017 oyun fuarında resmi tanıtımı yapılan Xbox One X oyun konsolu, sahip olduğu özellikler ile dünyanın en güçlü oyun konsolu olarak tanıtıldı. Bu duyurudan sonra merak edilen bir karşılaştırma konusu ortaya çıktı. Xbox One X mi yoksa Playstation 4 Pro mu? İşte merak edilen karşılaştırma!

Xbox One X vs PlayStation 4 Pro işlemci özellikleri
Duyurusu yapılan Xbox One X oyun konsolunda, AMD’nin özel tasarımı ile geliştirilen 8 çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Scorpio Engine sıvı soğutma sistemine sahip olan bu işlemci 2.3 GHz frekans hızına sahip.

PlayStation 4 Pro oyun konsolunda, 2.1 GHz frekans hızına sahip 8 çekirdekli AMD Jaguar işlemcisi yer almakta.

Xbox One X vs PlayStation 4 Pro GPU özellikleri
Özellikle GPU noktasında çok ciddi geliştirmelere sahip olan Xbox One X oyun konsolunda özelleştirilmiş 40 işlem birimine sahip AMD GCN çekirdeği kullanılıyor. 6 TFLOP işlemci gücüne sahip olan bu GPU’da 12 GB GDDR5 bellek kullanılıyor. Bu GPU, tam 326 GB/s veriyolu genişliğ sunuyor.

Xbox One X ile ilk karşılaşma! (VİDEO) Xbo

x One X ile ilk karşılaşma! (VİDEO)
Xbox One X ön inceleme videosu ile karşınızdayız. Teknosa’nın katkılarıyla devam eden E3 2017 turumuzda, etkinliğin en önemli duyurularından biri olan Xbox One X’e yakından bakma şansına eriştik. Bakalım Xbox One X bize neler sunuyor? Tüm E3 haberlerine buradan ulaşabilirsiniz! Xbox One X özellikleri ve fiyatı Bugüne kadar yapılmış en küçük ve en …

PlayStation 4 Pro’da ise 36 işlem birimine sahip AMD GCN çekirdeği yer almakta. 4.2 TFLOP işlem gücüne sahip olan bu grafik birimi 8 GB GDDR5 belleğe ve 218 GB/s veriyolu genişliğine sahip.

Xbox One X vs PlayStation 4 Pro diğer özellikler
PlayStation 4 Pro oyun konsolunda maximum 315W güç tüketimi varken, Xbox One X oyun konsolunda ise maksimum güç tüketimi 245W olarak açıklandı. Depolama noktasında ise her iki konsol da 1 TB kapasite sunuyor.

Xbox One X ve PlayStation 4 Pro konsolları 4K oyun ve HDR desteğine sahip. Ancak Xbox One X oyun konsolunun sahip olduğu grafik işlem gücü ile 4K performansı noktasında daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

PlayStation 4 Pro noktasında VR için destek sunulurken, Xbox One X oyun konsolu için ise herhangi bir VR duyurusu yapılmaması dikkat çekti. Yine Xbox One X’in çıkış tarihinde Teknosa mağazalarından temin edilebileceğini unutmayın.

Whatsapp İletişim