Adana Sosyal Medya Genel İnternet Reklamcılığı Sosyal Medya Teknoloji Haberleri

Facebook profilleriniz artık rozetli olacak

Facebook taklit edilebilecek ünlülerin sahte hesaplarının güvenirliğini azaltmak için bildiğiniz üzere mavi tik (rozet) vererek güvenli sayfa belirleme işlemleri yapmıştı.

Uzun süredir sadece hayran sayfaları için geçerli olan bu rozeti şimdi ise profillere sağlamak için kolları sıvamaya başladığını biliyorduk.

Bir kaç Facebook çalışanı profili için geçerli olan mavi rozeti, artık bir form aracılığı ile kendi profiliniz için de isteyebilirsiniz.

Neden Facebook böyle birşey yaptı ?

Bilirsiniz ki Facebook’un en büyük rakiplerinden biri Twitter ve Twitter’da tüm ünlülerin kişisel hesapları bulunmakta. Bu da doğrudan takipçisi ile birebir temas içinde olmasını sağlıyor.

Facebook ise sadece Hayran Sayfalarını yöneten yöneticilerin paylaşım yaptığını göz önünde bulundurarak, tanınmış kişileri arkadaşlık profili açması yönünde bir adım atarak açılan profillere mavi rozet verme işlemini başlattı.

Nasıl Sahip Olabilirim?

Doğrulanmış Simgesi Talebi formunu açtığımızda önümüze iki adet şık gelmektedir. Sayfa için doğrulama ve Profil için doğrulama şeklinde. Profili seçeneceğini seçip, linkini aşağıda bulunan profil kutusuna yazıp kimliğiniz ile beraber başvuru yapabilirsiniz.

Kaynak: blog.turkcell.com.tr

Whatsapp İletişim