Genel Sosyal Medya

Facebook Twitter Youtube kapandı mı neden açılmıyor ne zaman açılacak?

Facebook, Youtube, Twitter kapandı mı? Neden girilmiyor? Facebook, Youtube, Twitter kullanıcıları yavaşlıktan şikayetçi şuanda Facebook, Youtube, Twitter’a erişim sağlanamıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda dün akşam saatlerinde meydana gelen patlama sonrası Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarına erişim yavaşlamıştı

Facebook, Twitter ve YouTube platformlarına erişimde aksaklıklar yaşanıyor. Kullanıcılar bu sitelere ya çok yavaş bağlanabiliyor, ya da hiç erişemiyor. Erişim sağlayabilmek için kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı VPN araçlarını tercih ediyor.

FACEBOOK, TWITTER, YOUTUBE KAPANDI MI?

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda dün akşam saatlerinde meydana gelen patlama sonrası Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarına erişim yavaşlamıştı. Bu sabah itibariyle ise erişim normal yollardan sağlanamıyor. VPN’den giriş yapılabildiğine göre ilk akla gelen sosyal medyada Türkiye’de erişim yasağı getirildiği şeklinde. Twitter ve YouTube’a saat 04.13 itibariyle erişimde sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. Kullanıcılar bu sitelere ya çok yavaş bağlanabiliyor, ya da hiç erişemiyor.

FACEBOOK, TWITTER VE YOUTUBE’A NASIL GİRİLİR?

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerine girmek için farklı alternatifler bulunmaktadır. Bunun için DNS değiştirme yapılabilir veya VPN kulllanabilirsiniz. Piyasada gerek masaüstü gerekse de mobil cihazlar için pek çok VPN programı bulunmaktadır. Türkiye’deki özellikle ücretsiz kullanım seçenği ile HotspotShield en çok tercih edilen VPN programlarından biridir. VPN programları basittir. İndirip kurmanız ve aktifleştirmeniz yeterlidir. Chrome web mağazasından Zenmate kurularak da giriş yapılabilir

TWİTTER’A BAĞLANMAK İÇİN BUNLARI YAPIN!

Zaman zamanTwitter’a bağlanamamanızın en yaygın nedeni telefonunuzun geçici olarak internete bağlı olmamasıdır.
Çalışan bir internet bağlantınız olduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları takip edin:

Telefon operatörünüzden internet veri planına sahip olduğunuza veya Wi-Fi bağlantısından internet erişiminizin olduğundan emin olun.

Telefonuzun güçlü bir sinyalle Wi-Fi veya mobil internete bağlı olduğundan emin olun.
Telefonunuzun tarayıcısında bir web sayfası açın ve yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Yüklerse, telefonunuz internete bağlıdır. Telefonunuzu yeniden başlatın.

kaynak: aksam.com.tr

Whatsapp İletişim