Genel Sosyal Medya

Facebook’ta Avataria Tehlikesi

Facebook üzerinden oynanan Avataria oyununda küçük çocuklar tacize maruz kalıyorlar. Facebook’taki Avataria tehlikesinin detayları haberimizde.

Facebook’ta Avataria Tehlikesi

Çocuklar; reklam kampanyalarında, propaganda araçlarında, hedef kitle olarak görüldüğü her yerde suiistimal edilmeye devam ediyorlar. Bu uğurda en büyük aracılardan biri olan sosyal medya, çocuklara karşı tehlike saçmaya tüm hızıyla devam ediyor. Bu tehliklere şimdi de Avataria eklendi.

Kimi zaman arkadaşlarıyla sohbet etmek, çoğu zamanda site içerisindeki oyunlardan faydalanmak isteyen çocuklar, vakitlerinin çoğunu bu ekranların karşısında geçiriyorlar.

Bu yüzden zararlı, zararsız pek çok içerik ile de muhatap olan çocukların karşısına son derece tehlikeli olarak betimlenebilecekAvatariaadında bir oyun çıktı.

Çocuklar Avataria oyununda tacize uğruyor

Facebook üzerinden oynanan Avataria adlı oyun, küçük kullanıcıların son dönemde en çok tercih ettiği uygulamaların başında geliyor.

Genellikle, çocuklar tarafından tercih edilen Avataria’da, anlayacağınız üzere sadece küçük çocuklar yer almıyor. Kötü niyetli olarak tabir edebileceğimiz şahıslarda bu oyunda çocukların karşısında yer alıyorlar.

Kullanıcıların kendi yarattıkları avatarlarla, kullanıcılar birbirleriyle tanışıyorlar. Bar, cafe vb. ortamlarda gerçekleşen tanışmalardan sonra, kullanıcılar kendi avatarları ile kişisel sohbetin içerisine girebiliyorlar.

16-04/18/6.jpg

Kötü niyetli şahıslarda burada devreye giriyor. Kendileri karşısındaki küçük çocukla yaşıt olarak tanıtan kullanıcılar, küçük çocuk avatarlarını ev ortamına götürüyorlar.

Küçük çocuklarla cinsel içerikli diyaloglarda bulunan kullanıcılar, çocukların ebeveynlerinin evde olup olmadığını sorguladıktan sonra,ebeveynlerin eve geldiği takdirde kendilerine bunu bildirmesi isteğinde bulunuyorlar.

Bunun da teyidini aldıktan sonra, sanal ortamda cinsel içerikli sohbetlerinive avatarlar aracılığıyla hareketlerini gerçekleştirmeye devam ediyorlar.

Sosyal medyanın ve en büyük oyuncusu Facebook’un birçok alanda birden fazla şekilde tehdit saçtığını biliyoruz. Fakat konu, dünyanın en masum bireyleri olunca ebeveynleri bu yönde uyarmak gerektiğini düşünüyoruz.

Siz çocuğum yalnızca bilgisayarda oyun oynuyor diye düşünüp, kendi telefonunuzda oyununuzu oynarken, kötü niyetli şahıslar etik ve ahlak değerlerini hiçe sayıyorlar.

 

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim