Teknoloji Haberleri

Microsoft’un Yeni Bulut Servisi Kullanımda.

Microsoft yeni bulut bilgi işlem sistemi Azure Container, gün itibariyle genel kullanıma sunulduğunu açıkladı. Peki, nedir bu Azure Container?

Microsoft’un Yeni Bulut Servisi Kullanımda

MicrosoftContainer planlama ve düzenleme hizmeti Azure Container Servisi’ni daha öncesinde açıklamıştı. Bulut bilgi işlem hizmeti olarak kullanıcılara hizmet verecek sistem, gün itibariyle genel kullanıma sunulmuş durumda.

Kullanıcılara veri merkezli işletim sistemi alanında hizmet veren DC,OSFoursquare ve Swarm gibi uygulamaların çalışmasını sağlayan Docker sistemine sahip Azure Container Servisi, geçen yıl duyurulmuştu.

Açık kaynak projelerine odaklı olan kullanıcıların hizmetinde olan sistemin, gün itibariyle genel kullanıma sunulduğu ise Tech Crunch’daki haberde yer aldı.

16-04/19/microsoft-windows-azure-dbegley-flickr-930x620-1461055818.jpg

Sistem Nasıl Çalışacak?

Kullanıcıların veri merkezli işletim sistemi sağladığı DC, OS ve günlük mobil uygulamalarda faydalandıkları Docker sistemini her ikisini bünyesinde barındıran Servisin nasıl işlev göreceğini ise Microsoft yazılım mimarı Mark Russinovich açıkladı.

İki hizmetin hangisinin tercih edilmesi yönündeki kullanıcı görüşlerini odaklarına aldıklarını belirten Russinovich, yeni servis beraberinde her ikisinin aynı bünyede kullanabilecek olmasından kaynaklı kullanıcıların bu tip bir sorun yaşamayacaklarını kaydetti.

16-04/19/wcab306_960.jpg

Ruzzinovich, ayrıca yeni servis ile birlikte, kullanıcıların açık kaynak çözümlerini kullanarak kendi iş yüklerini alabileceklerini ve istedikleri zaman içi taşımalarında kullanabileceklerini ifade etti.

 

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim