Genel

Galaxy Note 7 için iletişim kesiliyor!

Yaşanan olaylardan sonra, yetkililer Note 7’leri piyasadan toplatma kararı aldı. Operatörler de toplatma işlemini dikkate alarak Note 7’nin iletişimini kesmeyi düşünüyor.

Peş peşe gelen patlama olaylarından sonra Samsung ciddi bir karar almış ve Galaxy Note 7‘leri toplatmaya karar vermişti.

Halen bazı ülkelerde kullanılan Galaxy Note 7, tehlikeli durumundan bir şey kaybetmiş değil.  Telefonun pilinde ortaya çıkan kronik sorundan dolayı birçok kullanıcı hem maddi hem manevi olarak zarara uğramıştı.

galaxy_note_7_isinma_sorunu

Galaxy Note 7’nin iletişimi tamamen kesilecek

Haberin başında belirttiğimiz gibi oluşacak bütün tehlikelere rağmen halen Note 7’nin kullanıldığını belirtmiştik. Bu ülkelerden biri olan Avusturalya, Yeni Zelanda’nın aldığı karara örnek alarak Note 7’nin kullanıcılar üzerinde yol açacak hasarların tamamen önüne geçecek.

Hatırlayacağınız üzere, Yeni Zelanda’da bulunan operatörler Note 7’nin GSM şebesini tamamen keserek telefonu adeta multimedya cihazına çevirmişti. Bu uygulamaya örnek alan Avusturalyalı operatörler, Yeni Zelandalı operatör şirketlerinin izlediği yolu izleyerek Note 7’lerin GSM sinyalini keseceklerini açıkladı.

Üstelik uygulama tüm dünyaya yayılabilir. Bu yüzden operatörler bir an önce kullanıcıların kendileri ile iletişime geçip, telefonlarını hızlı bir şekilde iade etmesini bekliyor. Aksi takdirde kullanıcıların GSM hizmetlerinin engellenebileceği açıklandı.

Kaynak:http://shiftdelete.net/

Whatsapp İletişim