Genel

Galaxy S7 Rekora Koşuyor!

Galaxy S7, Samsung’u sevindirmeye devam ediyor. 2016’nın ikinci çeyrek Galaxy S7 satış rakamları beklenenden iyi geldi. İşte Galaxy S7’nin yeni rekoru!

Samsung Electronics, geçtiğimiz gün2016’nın ikinci çeyrek gelirlerini yayınladı. Gelir raporuna göre Galaxy S7, Samsung’a ciddi miktarda para kazandırmış. Yayınlanan raporda belirtilenlere göre; Samsung’un gelirigeçen yıla göre %5 artarak 51 milyar dolara yaklaşırken faaliyet karı ise%18 artarak 8.14 milyar dolara ulaşmış.

Galaxy S7, Samsung’u Sevindirmeye Devam Ediyor!

galaxy-s7-rekor-2

Elbette bu yükselişte Galaxy S7’nin payı büyük. Samsung, Galaxy S7’de getirdiği büyük yenilikler sayesinde – özellikle kamera performansı – büyük bir başarı yakalanmış durumda. Samsung’un şu ana kadar üretmiş olduğu en sorunsuz telefonu olan Galaxy S7, ülkemizde de tercih edilen bir telefon oldu. Bu arada açıklanan gelir raporuna göre kavisli model Galaxy S7 Edge, Galaxy S7’den daha fazla satmış.

Ayrıca Samsung yetkilileri, bu satış başarısını önümüzdeki Salı tanıtılması beklenen yeni büyük ekranlı amiral gemileri Galaxy Note 7 ile sürdürmek istediklerini belirttiler. Bakalım Güney Koreli dev firma Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile yakaladıkları bu başarıyı iris tarama özelliğiyle gelmesi beklenen Galaxy Note 7 ile de devam ettirebilecekler mi?

Kaynak:technolat.com

Whatsapp İletişim