Genel

BlackBerry Yeni Android Telefon Çıkarıyor

BlackBerry, ikinci Android işletim sistemli telefonu DTEK50’yi duyurdu.

Akıllı telefon pazarında tutunmaya çalışan BlackBerry, geçen sene Eylül’de Android işletim sistemli Priv modelini satışa çıkarmıştı. BBOS işletim sistemiyle beklediği etkiyi yaratamayan şirketin bu yıl iki yeni Android sistemli telefon çıkaracağı da söyleniyordu. Söylentiler doğru çıktı ve BlackBerry, Android’li ikinci akıllı telefonunu duyurdu.

blackberry-dtek50Priv’de dokunmatik ekran ve fiziksel klavyeyi birleştiren BlackBerry, DTEK50 modelinde ise yalnızca ekrana yer veriyor, ek bir fiziksel klavye bulunmuyor. BlackBerry, DTEK50’nin “dünyanın en güvenli akıllı telefonu” olduğunu iddia ediyor.

BlackBerry, Android 6.0’ı özel sistem uygulamalarıyla özelleştirmiş ve daha güvenli hale getirmiş. Verilerin şifrelenmesinden, zararlı yazılımlara karşı korumaya ve telefonun uzaktan yönetimine kadar birçok önemli konuda geliştirmeler yapılmış.

DTEK50 aslında Alcatel Idol 4 modelini temel alıyor, üretim de doğrudan Alcatel tarafından gerçekleştirilmiş. 5.5 inç Full HD IPS ekran, Snapdragon 617 yonga seti, 3 GB RAM ve 16 GB dahili depolama gibi detayların yanı sıra, arkada 13 MP, önde ise 8 MP kamera bulunuyor. Dahili kapasitenin microSD kartla artırılabildiği yeni modelde 2160 mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. Ön siparişleri başlatılan ve 8 Ağustos’ta satışa çıkacak telefonun yurt dışı fiyatı ise 299 dolar olarak belirlenmiş

Kaynak:technopat.net

Whatsapp İletişim