Genel Teknoloji Haberleri

Galaxy S7 Serisinden Yeni Bir Rekor!

Galaxy S7 Serisinden Yeni Bir Rekor!

Mobil Dünya Kongresinde tanıttığı Galaxy S7 serisinden büyük beklenti içerisinde olan Samsung, Çin pazarında yeni bir rekora imza attı. SamMobile tarafından yayımlanan bazı bilgilere göre yeni Galaxy serisinin ön sipariş rakamları 10 milyonu geçtiği belirtildi.

Toplamda sekiz farklı perakende firması tarafından ön siparişe açılan cihazlar en yüksek ön sipariş rakamıyla JD.com üzerinden 6.35 milyona ulaştığı söylendi. JD.com‘u takip eden Suning firması ise şimdiye kadar toplam 1.3 milyon akıllı telefon ön siparişi aldı. Ayrıca Gome ve Lynx firmaları ise ellerindeki tüm akıllı telefonları sattıklarını belirtiyor. Yine Çin kaynaklı bazı web siteleri tarafından yayımlanan bilgilere göre ön sipariş rakamlarının bir ya da iki gün içerisinde 15 milyonu bulacağı tahmin ediliyor.

Bazı analizciler tarafından yapılan açıklamalarda da 2016’nın sonuna kadar cihazların 40 milyon satışa rakamına ulaşılacağı belirtiliyor. Son olarak ülkemizde Galaxy S7‘nin 2.799 TL fiyat etiketiyle, Galaxy S7 Edge‘in de 3.299TL fiyat etiketiyle satışa sunulacağını belirtelim.

 

 

 

Kaynak:Milliyet

Whatsapp İletişim