Dizi | Sinema

Hayalet Avcıları Yine İş Başında

Hayalet Avcıları 1984 ve 1989 yıllarında peş peşe gösterime girmiş, fantastik macera ve komedi filmleri arasında hatırı sayılır bir yer edinmiştir. Sinefiller arasında kült mertebesine ulaşmış iki filmlik bir seridir. Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahiptir ve özellikle 80’ler sinemasının ikonlaşmış filmlerindendir.

Hayalet Avcıları 1984 ve 1989 yıllarında peş peşe gösterime girmiş, fantastik macera ve komedi filmleri arasında hatırı sayılır bir yer edinmiştir. Sinefiller arasında kült mertebesine ulaşmış iki filmlik bir seridir. Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahiptir ve özellikle 80’ler sinemasının ikonlaşmış filmlerindendir. Videokaset döneminin en çok izlenen filmlerinden de olan yapımların, orijinal müziği de oldukça meşhur olup, soundtrack albümü satış rakamlarını epey yukarıda tutmuştu. Bir döneme damga vurmuş ve radyolarda kulüplerde en çok çalınan hitlerden biri olmuştu.  Aynı zamanda en iyi müzik dalında Oscar adaylığın da sahibi olan parça herkesin hafızasında yer etmiş vaziyettedir. Parapsikoloji uzmanı dört akademisyenin bağlı bulunduğu kurumlar ile anlaşmayıp işsiz kalınca bir şirket kurup hayalet avlamaya başlamaları üzerine kurulu olan film, o dönem için en pahalı komedilerden de biri olmuş. Büyük bütçesi ile ses getirmiş ama hasılatta da gereken karşılığı almıştır. İlk çıkan PC oyunları, Amiga ve Commodore 64 versiyonları ile de popüler bir ikon halini almıştı. Ivan Reitman imzali bu filmlerden yaklaşık otuz yıl sonra yeni bir seri geliyor, filmin fanları oldukça heyecanlı ve umutlu. Hayalet Avcıları 3 filminin yine eğlenceli anlar sunmanın yanı sıra nostalji duygusunu da yaşatacağından herkes hem fikir.

Hayalet Avcıları Ne Zaman Gösterime Girecek?

29 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde gösterime girecek ve Hayalet Avcıları 3 izlesekmesi ile ulaşabileceğiniz bu yeni filmin konuşu şöyle; Manhattan’a geri dönen ve şehri ele geçirmek isteyen hayaletler musallat olmuştur ve halk korku içindedir. Hayalet Avcıları ise yeni kadrosu ile yine iş başına gelecek ve halka gereken desteği verecektir. Yeni filmin yönetmen koltuğunda Paul Feig oturmakta. Daha evvel Nurse Jackie ve The Office gibi sevilen komedi dizilerini yönetmiş ve ödüller almış olan Feig, Ateşli Aynasızlar, Nedimeler ve Ajan gibi son dönemin sevilen ödüllü filmlerinin de yönetmeni. Başlıca rollerde ise yine son dönemin sevilen komedi oyuncuları bulunmakta. Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon ve Leslie Jones yeni nesil kadın hayalet avcıları olarak boy göstermektedirler. Son dönemin sağlam komedi filmlerinde oynayan bu isimler filmin en büyük kozları. Özellikle Altın Küre adaylıkları ve ödülleri ile adlarından söz ettirmiş durumdalar ve son dönemlerde oldukça popülerler. Bu isimlere ise Thor filmi ile oldukça geniş bir hayran kitlesi kazanan Chris Hemsworth eşlik ediyor ve oyuncu kadrosu daha da güçlü bir hal alıyor.

Warner Bros Türkiye dağıtımı ile birçok kopya olarak gösterime girecek olan Hayalet Avcıları 3 yüksek bir rakam olan 154 milyon dolar bütçe ile çekildi. Özel efekt dalında daha evvelki filmlerin ilkinin Oscar adayı olduğunu ve bu konuda bu sefer de oldukça iddialı olduğunu belirtelim. Fantastik macera ve komedi türünde olan filmin yıllar sonra izleyiciyi nasıl etkileyeceği oldukça merak konusu.  116 dakikalık süresi bulunan filmin ABD ilk üç gün hasılatı 50 milyon dolar civarında. Bu, oldukça heyecan verici duruyor ve Türkiye hasılatının da iyi olması bekleniyor. 

Hayalet Ruhu

Orijinal serinini ruhunu bozmadan, daha eğlenceli ve günümüz teknolojilerinin de yardımı ile daha gösterişli olan Hayalet Avcılarının fragmanı da iştah açıcı. Mutlaka izlenmesi gereken ve filme gitmek için teşvik edecek olan fragman dahi oldukça eğlenceli. BakalımHayalet Avcıları 3 hd izle araması ile ulaşılacak bu seferki maceralarından Manhattan’ı kurtarabilecekler mi? Sony Pictures stüdyolarında, büyük bütçe ile yapılmış olan bu film, Warner Bross aracılığı ile dağıtımda ve siz sinemaseverler için büyük sayıda kopya ile vizyonda olacak.

kaynak: nurhaberajansi.com

Whatsapp İletişim