Genel Teknoloji Haberleri

IOS 10 Beta 7 ve Public Beta 6 sürümleri yayınlandı

Apple, geliştiriciler için iOS 10 Beta 7 ve Public Beta 6’yı yayınladı.

Sadece 4 gün önce yine bir güncellemesi olmasına karşın Apple yeni güncellemeyi daha sundu.

Apple’ın WWDC 2016 etkinliğinde tanıttığı yeni işletim sistemi iOS 10 için çalışmalara son gaz devam ediyor. iOS 10’un yedinci beta sürümüyle karşımıza çıkan Apple, iOS 10 Beta 7 ile ilk defa bu kadar kısa sürede yeni bir beta sürümü yayınlamış oldu.

Public Beta 6’yı denemek isteyenlerse Apple Beta Test programına üye olduktan sonra güncel Public Beta sürümünü cihazlarında indirebilirler.

Yeni sürümle beraber bazı güvenlik güncelleştirmeleri alan iOS 10 Beta 7 bunun dışında beta sürümününde bazı sorunları da kaldırıyor. 3D Touch işlevleriyle zengin bir deneyim sunan yeni Kilit ekranı deneyimi, daha kolay erişilebilir kamera, yeniden tasarlanmış Denetim Merkezi ve yeni bir görsel bileşenler ekranı iOS 10’un başlıca yenilikleri arasında bulunuyor.

iOS 10 Beta 7’yi geliştiriciler cihazları üzerinden ota ile yada Apple Geliştirici Merkezinden indirip yükleyebilirler.

Mesajlar uygulamasına arka plan animasyonları, kabarcık etiketler, el yazısı notlar, akıllı emoji ve özel App Store’u içeren yeni özellikler geliyor. Final sürümün muhtemelen gelecek ay yayınlanması bekleniyor. iOS 10 beta 7 muhtemelen iOS 10’un golden master olarak adlandırılan, finalden bir önceki sürümünden önceki son sürüm olacak.

Kaynak:londravizyon.com

Whatsapp İletişim