Genel Sosyal Medya Teknoloji Haberleri

İos ve Android Yükselmeye Devam

Android, iOS ve Windows Phone’un son kullanım oranları, herkesi memnun edecek; Microsoft hariç…

Bağımsız piyasa araştırma firması Kantar Worldpanel’in yayınladığı en son aylık veriler, iOS ve Android’in pazar payını artırdığını söylüyor.

Eylül 2016’da tamamlanan üç aylık dönemin verileri, iOS’un en yeni iPhone’ların da yardımıyla önceki seneye göre pazar payını artırdığını gösteriyor. Bunun yanında Android’in de bazı bölgelerde pazar payını artırdığı gözleniyor. Bazı telefonları satış ömrünün sonuna ulaşmak üzere olan Microsoft’un Windows’lu telefonları ise pazar payı kaybetmeyi sürdürüyor.

iOS’un en çok kazandığı yer, 5 puanlık artışla Eylül 2015’te yüzde 29,2’ye ve bir yıl sonra yüzde 34,2’ye ulaştığı ABD. Eylül ayında etkisini sürdüren Galaxy Note 7 fiyaskosuyla birlikte Samsung’un satışları, yüzde 3 gerileyerek yüzde 33,8’de karar kılmış görünüyor. Samsung’un Note 7’nin etkilerini tatil sezonunda hissetmeye devam edeceği düşünülüyor.

Android’in Çin’deki pazar payını yüzde 7,7 büyüterek yüzde 85,3’e ulaştırmış olması, raporun göze çarpan detaylarından. Bununla birlikte iPhone’un yüzde 19’dan yüzde 14,2’ye gerilemiş olması iPhone satışlarının düştüğünü gösteriyor.
Kaynak: http://www.sondakika.com/

Whatsapp İletişim