Genel

iPhone’lar da modaya uyuyor: 5.5 inçlik iPhone 8 kavisli olacak!

Apple’ın yeni iPhone’larıyla ilgili gelen yeni raporlarda 5.5 inç ekranlı iPhone 8’lerin kavisli yapıda olacağı iddia ediliyor. İşte detaylar.

Henüz belki daha çok erken anca Apple’ın gelecek yıl piyasaya sunacağı iPhone’lar ile ilgili raporlar gelmeye başladı bile. Geçtiğimiz gün Foxconn’un iPhone 8 modelleri için kablosuz şarj modülü üretmeye başlayacağından sizlere söz etmiştik. Şimdi ise iPhone 8’ler ile ilgili yeni bilgiler geldi.

Tayvan’daki Tatung Üniversitesi’nde konuşan Sharp Başkanı Tai Jeng-wu, gelecek yıl piyasaya sunulacak iPhone 8’ler ile ilgili de konuştu. Tai Jeng-wu’ya göre Apple, gelecek yıl ile birlikte OLED ekranlara geçiş yapacak. Bununla birlikte, 5.5 inç ekranlı iPhone 8 modelini kavisli yapacak!

The Nikkei Asian Review’in raporuna göre Apple, gelecek yıl iPhone’ların 10. yıldönümü olduğu için gerek donanımsal, gerekse de tasarımsal anlamda ses getirecek iPhone’lara imza atmaya çalışıyor. Şimdilik kablosuz şarj özelliği ve kavisli tasarım bu hedef doğrultusunda atılmış ilk adımlar olarak görünüyor.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/

Whatsapp İletişim