Sosyal Medya

Mark Zuckerberg’in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi!

Mark Zuckerberg’in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi!

“OurMine Team” isimli hacker grubu, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg‘in Twitter, LinkedIn ve Pinterest hesaplarını bir süreliğine ele geçirdiklerini duyurdu.

OurMine hacker grubunun ele geçirdiği bilgilerin 2012 yılında LinkedIn hesaplarının açığa çıkmasıyla ilişkili olduğu belirtiliyor. Öyle ki Mark Zuckerberg’in de LinkedIn hesabına erişim sağlayan hacker grubunun, Zuckerberg’in diğer platformlarda da aynı şifreyi kullanması sebebiyle Twitter ve Pinterest hesaplarını da ele geçirdikleri belirtiliyor.

Attıkları tweetlerde ve değiştirdikleri profil biyografilerinde “Sadece güvenliğini deniyoruz Mark, bize DM at.” şeklinde açıklamalarda bulunan hacker grubu, oldukça ilginç bir olayı da ifşa etti.

Mark Zuckerberg hack ourmine

LinkedIn şifresi: “dadada”

Kendi yaptıkları açıklamaya göre Mark Zuckerberg’in LinkedIn şifresinin “dadada” olduğu belirtiliyor. Ancak oldukça basit olan bu şifrenin Mark Zuckerberg gibi birisi tarafından kullanılmasının mümkün olmayacağını söyleyenler de var.

Hacker grubunun Mark Zuckerberg’e ait sadece Twitter, Pinterest ve LinkedIn hesaplarını ele geçirdiğini, diğerlerine ise (Instagram hesabını da ele geçirdiklerini söyleseler dahi) erişim sağlayamadıklarını da belirtilenler arasında.

Son durum itibariyle hesaplar geri alındığı gibi, Zuckerberg’in hesaplarından yapılan paylaşımlar da silinmiş; ve OurMine isimli hacker grubunun Twitter hesabı (@_OurMine_) da kapatılmış durumda.

 

kaynak:webmasto

Whatsapp İletişim