Sosyal Medya

Twitter Android Lights Out modunu kullanıma sundu!

Android Twitter Lights Out modu kullanıma sunuldu. Geçtiğimiz cuma gününde yeni bir gelişme ile söz konusu modun geleceği söylendi. Şimdiyse mod resmi olarak yayınlandı. Mobil cihazlar için birçok uygulama söz konusu karanlık modunu kullanmaya başlamıştı. Hatta işletim sistemlerinin kendileri direkt olarak bu modu sunuyorlar.

Twitter Lights Out modu kullanıma sunuldu

İOS Twitter uygulamasında hali hazırda aktif olarak kullanılabilen mod, artık Android cephesinde de yerini aldı. 2016 yılı itibariyle kullanımda olan karanlık modu, mobil cihazlarla da buluşmaya başladı. Birkaç ay önce iPhone modelleri için geliştirilen mod, olumlu geri bildirimler aldı. Şirkette kolları sıvayarak 8.19.0 sürümüyle birlikte modu Android üzerinde kullanıma sundu.

İlgili modu aktif hale getirdiğiniz zaman cihazınızın tükettiği pil miktarında bir azalma söz konusu olacak. Twitter haricinde de bu desteği sunan uygulamaları bu modu açarak  kullandığınız zaman pilinizin ömrü daha uzun gidecektir.

Android Twitter Lights Out modu nasıl aktif hale getirilir?

Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere uygulama içerisinden ayarlar kısmına girdikten sonra karanlık modu aktif hale getirip Lights Out olarak seçmeniz yeterli olacak. Söz konusu özelliği açtıktan sonra tekrar aynı kısma dönerek kapatabilirsiniz. Aşağıdaki tweet üzerinden de özelliğin görünümüne bakabilirsiniz.

Whatsapp İletişim