Genel Teknoloji Haberleri

Mozilla, Firefox Hello’dan Vazgeçti

Web tarayıcıları arasında hatırı sayılır bir konumda yer alan Mozilla, tarayıcısı Firefox’taki video görüşme özelliğini geri çekmeye hazırlanıyor

Mozilla’nın web tarayıcı kısmındaki başarısından bahsetmemize gerek yok. Ancak 2014 yılında start verilen, web tabanlı video görüşme imkanı sunarak dönemin gözde yatırımlarından birine imza atan Mozilla sunduğu bu özelliği geri çekmeye hazırlanıyor.

Hitap ettiği popülasyonun ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık verememiş olması Firefox Hello‘nun sonunu getirmiş gibi görünüyor.

Facetime Skype vb. bu platformda söz sahibi uygulamaların arkasında kalmaktan kurtulamayan Hello‘nun mobil uygulama pazarının iki kalesiAppStore ve Google Play‘de tahmin edilen ilgiyi görememesi Firefox Helloiçin sonun başlangıcı anlamına geldi.

Mozilla Firefox organizasyonunun başkan yardımcılığı görevini sürdürmekte olan Nick Nguyen‘nin PC World‘e yapmış olduğu açıklamada;Firefox Hello‘yu kastederek artık şirket özkaynaklarını başka öncelikli hedefleri için harcayacaklarını belirtti.

 

kaynak: shiftdelete

Whatsapp İletişim