Manşet

Office 2016 Haftaya Tanıtılacak

Office 2016

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte kullanıma sunması beklenen yeni ofis yazılımı  Office 2016’nın tanıtımı önümüzdeki hafta düzenlenecek özel bir etkinlikte yapılacak.

Geçtiğimiz aylarda Mac ve Windows işletim sistemleri için IT profesyonel kullanıcılarına yayınlanan önizleme sürümünden farklı olarak etkinlikte yazılımın tüm özellikleri paylaşılacak.Office 2016 yazılımının yeni Windows 10’da nasıl çalışacağı ve Office for Windows 10 ile ne gibi yeniliklerin geleceği etkinliğin ana konusu olacak.

Windows 10’un sakin, sade ve kolay ulaşılabilir kullanıcı ara yüzünün aynısı Office 2016’da da var. Öyle ki, Office 2016 sanki ayrı bir program değil Windows 10’un bir parçası gibi duruyor. Windows 8’den bu yana sadeleşen ara yüz geleneği bozulmamış ve alışılan o temiz görüntü korunmuş.

Office 2016’da; video, görsel ve diğer medyanın ofis uygulamalarına eklenmeleri önceki sürümlere oranla hayli kolaylaştırılmış gözüküyor.

Özellikle Word ve Excel kullanıcıları bu yeniliği takdir edecektir. Outlook tarafında ise uzun zamandır eleştirilerin odağı olan arama özelliği iyileştirilmiş durumda. E-posta uygulamasının bu ön izleme sürümünde performans konusunda atılan adımlar da kendini hemen hissettiriyor.

Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 10 ve Office 2016 yazılımlarının yıl sonunda kullanıma sunulması bekleniyor.

Office 2016 ‘nın arayüzlerine sizin için hazırladığımız galeriden bakabilirsiniz..

Whatsapp İletişim