Genel

Ordu Android’i Yavaş Buldu iPhone’a Geçiyor

Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Özel Operasyon Komutanlığı, Android’i yavaş bulduklarını ve askeriyede artık Android telefonlara yer verleyeceklerini açıkladı. Ordu, iPhone 6s kullanacak!

Android’in stabilite sorunu Amerika ordusunu da vurdu. Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Özel Operasyon Komutanlığı, orduda bu zamana kadarAndroid işletim sistemli telefonlara yer veriyordu. Ancak ordu, Android’in yavaş olduğunu gerekçe göstererek iOS ekosistemine geçmeye karar verdi.

Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Özel Operasyon Komutanlığı‘nın açıklamalarına göre; Amerika ordusu artık iPhone 6s kullanacak. iPhone’un daha hızlı olduğunu, sürekli hatalardan dolayı yeniden başlatılmadığını ve sorun yaratmadığını dile getiren ordu, daha önce Arapça ve Kürtçe dil öğrenimi için Irak’ta iPod touch ve iPad modellerini kullanmıştı.

Ordu daha önce Galaxy Note kullanıyordu!

Ordunun beğenmediği, yavaş ve sürekli sorun yaratan Android telefonun ise Samsung Galaxy Note olduğu söyleniyor. 2010 yılında üretilen Android telefonun haliyle günümüzde yavaş olması ve iPhone 6s karşısında geri düşmesi çok doğal. Ancak ordunun uzun vadede güvenlik vestabilite açısından iOS ekosistemine geçme hamlesi için doğru karar olduğu söyleniyor.

16-07/19/iphone-ordu-android-amerika-1468909678.jpg

Kaynak:shiftdelete.net

Whatsapp İletişim