Teknoloji Haberleri

Samsung Elektrikli Araba Sektörüyle İlgileniyor

Teknoloji devleri arasında, otomobil sektörüne olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Ortaya çıkan yeni haberlere göre Samsung, Çin menşeli bir elektrikli araba üreticisini satın almak için girişimlere başlamış.

Çok uzun süredir Apple’ın gizli şekilde araba geliştirdiğini duyuyor ve arabaya dair muhtelif zamanlarda yeni bilgiler öğreniyoruz. Google zaten alenen sürücüsüz araba üzerinde çalışıyor ve arabasına dair sürekli yeni videolar yayınlıyor. Yeni haberlere göre Samsung da otomobil sektörüne girmeye hazırlanıyor ve Çinli elektrikli otomobil üreticisiyle ilgileniyor.

Samsung, yaptığı yeni açıklamayla Çinli elektrikli otomobil üreticisi BYD‘nin satın alımı için görüşmelere başlandığını söyledi: “En son yatırımımız, iki şirketin elektrikli araba ve akıllı telefon bölümlerini güçlendirecek. Bu iki bölümün iş birliği ile ileri taşınması için görüşmelerimiz devam ediyor.”

Kısaca yapılacak anlaşmayla birlikte Samsung, BYD‘ye daha fazla işlemci satacak ve şirketin ürettiği arabalarda Samsung’un teknolojileri kullanılacak. Fakat ilerleyen günlerde anlaşmanın daha ileri gitmesi ve Samsung’un doğrudan elektrikli araba işine girmesi de bekleniyor. Anlaşmanın detayları ise henüz tam olarak açıklanmış değil.

kaynak: tamindir.com

Whatsapp İletişim