Genel

PayPal’dan Resmi Açıklama Geldi!

6 Haziran 2016 tarihi itibariyle Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandıracağını açıklayan PayPal’dan konuya ilişkin resmi açıklama geldi. Detaylar haberimizde…

Türkiye’deki faaliyetlerini 6 Haziran 2016 itibariyle sonlandıracağını açıklayan PayPal’dan konuya ilişkin resmi bir açıklama geldi. PayPal söz konusu açıklamasında Türkiye’deki faaliyetlerini neden durduğuna ve kullanıcıların mevcut bakiyelerini nasıl çekeceklerine dair bilgilere yer veriyor.

16-05/31/paypal.png

PayPal’dan yapılan resmi açıklama şu şekilde;

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler. 

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız. 

Bakiyenizi çekmek için:

  1. Hesabınıza giriş yapın.
  2. Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi’nden “Para Çekin”i tıklayın.
  3. Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”ı tıklayın.
  4. Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”i tıklayın.

Bakiyenin banka hesabınıza gönderilmesi 5 – 7 gün arası sürebilmektedir.

PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu

PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu

Belki de birçoğumuzun güvenli bir şekilde alışveriş yapmamızı sağlayan PayPal, önümüzdeki aydan…

Banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan ad ve soyadınızın, banka hesabınızdaki ad ve soyadınız ile birebir uyumlu olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.     

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

 

 

 

 

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim