Genel Sosyal Medya

Twitter Karakter Sınırını Esnetti

Dünyaca ünlü mikroblog sitesi twitter, 140 karakter sınırını esnettiğini duyurdu. Peki nasıl bir çözüm yolu buldu.Detaylar Haberimizde.

Twitter‘ın uzun bir süredir 140 karakter sınırını kaldıracağı haberleri dolaşıyordu. Twitter’ın yapısı itibari ile böyle bir şey yapmayacağı biliniyordu. Ancak Twitter’ın DM’deki sınırı kaldırması kafalarada acaba? sorusunun oluşmasına neden olmuştu. Twitter  bugün 140 karakter sınırı için yeniliğe gittiğini duyurdu.

twitter-140-karakter-siniri

 

 

 

 

 

 

 

İşte Twitter’ın hazırladığı değişiklikler:

  • Yanıtlar: Herhangi bir Tweet’e yanıt yazarken, @kullanıcıadı ifadesi artık 140 karakter sınırı içinde yer almayacak. Bu değişiklikle Twitter’da sohbet yürütmek daha kolay ve
    doğrudan hale gelecek. Tüm gruba ulaşsın diye uğraşırken kelimelerde cimrilik
    etme devri bitti.
  • Medya ekleri: Fotoğraf, GIF, video ve anket ya da alıntı Tweet gibi ekleri Tweet’lerinize yerleştirdiğinizde, bu ekler artık Tweet’inizin karakter sınırında yer almayacak.
  • Kendi Tweet’lerinizi retweet edin ve alıntılayın: Daha önce attığınız Tweet’leriniz için Retweet butonunu devreye sokuyoruz, böylelikle daha önceki Tweet’leriniz hakkında yeni bir düşüncenizi paylaşmak istediğinizde ya dagerçekten iyi bir Tweet’inizin gözden kaçtığını düşündüğünüzde kolaylıkla Retweet edip alıntılayabileceksiniz.

Twitter kurucularından CEO Jack Dorsey bu gelişmeyle ilgili olarak “Bu yılın en büyük önceliklerinden biri ürünlerimizi sadeleştirmek” dedi ve şöyle devam etti:

“Twitter’ı çok daha kolay ve hızlı hale getirmeye odaklandık. Twitter’in en iyi olduğu yer tam da budur – şu anda nelerin yaşanmakta olduğu, canlı sohbetler ve sisteme en baştan itibaren getirdiğimiz kolaylık.”

“Twitter’ın ‘anı yaşamak’ ilkesinden vazgeçmiyoruz. Bizim için en önemli olan; kısa ifade edebilme, hız ve canlı sohbetler; düşünceleri anında dünya ile paylaşabilmektir. Her zaman Tweetlere daha fazla içerik ekleyebilmenin ve herkesin söylemek istediklerini paylaşmalarının yollarını arayacağız. Sistem hızlı, kolay, basit ve ifade edebilme olanakları sunduğu sürece Twitter’ı çok daha iyi bir deneyim haline getirmek için neler yapabileceklerimizi araştıracağız.”

Kısacası artık twitter link ve fotograf eklemelerinden karakter kısıtlaması yapmayacak.

: Twitterın Sınırları Kaldırmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Whatsapp İletişim