Genel

PlayStation 4 satışları ne durumda?

Sony Interactive Entertainment, Sony PlayStation 4’ün ve şimdiye kadar konsol için piyasadaki yerini alan tüm oyunların satış rakamlarını açıkladı.

Sony Interactive Entertainment‘in ilk olarak 15 Kasım 2013 tarihinde Kuzey Amerika‘da, 23 Kasım 2013‘te de Avrupa için piyasaya sürdüğü yeni nesil Oyun konsolu Sony PlayStation 4‘ün satışları, bu gece yarısından itibaren tüm dünyada 50 milyon adet satmayı başardı.

Firmanın yaptığı bir diğer açıklamaya göre; Sony PlayStation 4‘ün en iyi satışları, geçtiğimiz Black Friday haftasında gerçekleşti. Konsol için piyasaya sürülen tüm oyunlar ise hem dijital, hem de kutulu olmak üzere 369.6 milyondan fazla kopya olarak satıldı.

playstation-4-satislari-ne-durumda

 

Bu satışların daha da katlanması bekleniyor!

Zaten firmanın geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdükleri Sony PlayStation 4 Slim ile Sony PlayStation 4 Pro modelleri ile bu satışların daha artması bekleniyordu. Belirtilenlere göre de bu satışlar halen devam ediyor.

Yeni nesili yarıladığımız bu dönemde, Microsoft Xbox One ile Sony PlayStation 4 üzerindeki rekabetin galibinde kazanan Sony olacak gibi görülüyor. Özellikle ilerleyen aylarda Sony PlayStation 4 için özel olarak sunulması beklenen God of War, The Last of Us: Part II gibi oyunlarla bu satışların katlanması bekleniyor.

Kaynak: http://shiftdelete.net/

Whatsapp İletişim