Oyun

Pokemon GO Hileleri Engelliyor!

Pokemon GO’nun iOS platformunda ki versiyonuna yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme önemli 2 değişiklik içeriyor. Detaylar haberimizde!

Pokemon GO gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Bu kez oyunun iOSversiyonuna gelen büyük güncelleme bazı özellikleri tamamiyle değiştiriyor.

Son zamanların en popüler oyunu Pokemon GO, ilk ciddi güncellemesini sonunda aldı. Bu güncelleme ile beraber ufak çaplı oynanış geliştirmelerinin yanı sıra, oyunun büyük sorunlarından hilenin önüne geçebilecek yeni özellikte duyuruldu.

Bu iOS versiyon güncellemesi ile beraber öncelikle ayak izi takip sistemigetirildi. Buna göre artık oyuncuların harita üzerinde yaptığı hareketler oyun tarafından ciddi bir şekilde incelenecek ve takip altında tutulacak.

16-08/01/pokemon-go-compilation_205800.jpg

Fake GPS tarzı programlar ile beraber oyunda dünya haritası üzerinde istenilen yere gidiliyor ve o bölgede bulunan tüm Pokemon‘lar yakalanabiliyordu. Sistem çok nadir olarak bazı oyuncuları aniden dünyanın bir ucundan bir ucuna hareket ettiğini anlayarak süreli olarakbanlayabiliyordu. 

16-08/01/pokemongo_gymopponent_small.jpg

Artık sisteme tamamıyla dahil edilen ayak izi takip sistemi ile oyunların harita üzerindeki tüm hareketleri izlenebilecek. Buda hileye başvuran oyuncuları umarız tamamen oyundan uzaklaştırır.

Pokemon GO oyununun geliştiricilerinden biri olan Niantic firmasının CEO’sunun, Twitter hesabı…

Bunun yanında yeni güncelleme ile beraber artık oyunda Pil Tasarruf moduolmayacak. Zaten bir çok telefonda sorunlu çalışan bu mod, aktif edildiğinde oyunda donmalara ve sorunlara yol açıyordu. Büyük ihtimalle bir sonraki güncellemede daha stabil ve düzgün halde yeniden gelecektir.

16-08/01/pokemon-go-nick_statt-screenshots-20.jpg

Kısacası artık Pokemon GO‘yu oynarken ekran parlaklığını kısmalı ve yanınızda mutlaka bir Powerbank bulundurmalısınız.

Daha önce oyunda en sık görülen şikayetlerden birisi de, favori olarak eklenen Pokemon‘ların, Profesöre hiç farkında olmadan uyarısız bir şekilde yanlışlıkla transfer olmasıydı.

Ama yeni güncelleme ile beraber artık favorilere eklenen Pokemon‘lar koruma altına alınıyor ve yanlışlıkla transfer edilemiyor, oyun bu durumda bir uyarı mesajı yolluyor.

 

kaynak: shiftdelete

 

Whatsapp İletişim