Genel

Samsung Galaxy Note 7’de Şifremiz Gözümüz Olacak

Samsung’un 2 Ağustos’ta düzenlenecek, kendi sitesi üzerinden de canlı olarak izleteceği Unpacked 2016’da tanıtacağı amiral gemisi modeli Galaxy Note 7’nin en önemli özelliklerinden biri netleşti.

Android platformunu tercih eden kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği yeni Galaxy Note modeli Galaxy Note 7’nin tanıtımına çok az bir zaman kaldı. 2 Ağustos’ta canlı olarak karşımıza çıkacak Galaxy Note 7’ye dair şu ana kadar çıkan söylentilerden en dikkat çekeni hiç şüphesiz ki cihazın iris taramateknolojisine sahip olacak olması. Sızdırılan yeni görseller cihazın iris taramasına sahip olacağını doğruluyor.

Paylaşılan üç fotoğraftan birinde Galaxy Note 7’nin iris tarayıcısının kurulum aşamasını görüyoruz. Ekran yüzümüze bakacak şekilde cihazı yüzümüzden 25-35 cm uzaklıkla tutarak ekranda gösterilen dairelere odaklanmamız sonucunda kurulumunu tamamladığımız iris tarama kilit ekranını bakışlarımızla hızlıca açmamızı sağlayacak. Desen çizmek, parola girmek tarihe karışacak diyebiliriz. Bu teknolojinin üçüncü parti uygulamalarla çalışıp çalışmayacağı ise merak konusu.

Cihazın sızdırılan teknik özelliklerini hatırlayacak olursak; 5.7 inç 2560×1440 çözünürlük sunan kavisli Super Amoled ekran, Exynos 8890 (Snapdragon 820) işlemci, 4GB/6GB bellek, Galaxy S7 ve S7 Edge’deki sensörü kullanan 12MP arka ve 5MP ön kamera, IP68 sertifikası, 3600 mAh çıkarılamayan batarya.

Kaynak:tamindir.com

Whatsapp İletişim