Genel

Sony Xperia XZ4 performans testi ortaya çıktı!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen Sony Xperia XZ4  hakkında yepyeni detaylar gün yüzüne çıkartılmaya devam ediyor. Daha önceden birkaç kez ilginç ekran tasarımı ile karşımıza çıkan amiral gemisi şimdi ise performans testi ile karşımıza çıkıyor. Peki, Xperia XZ4 ne kadar hızlı? Gelin, söz konusu Sony Xperia XZ4 performans testi sonuçlarına yakından bakalım.

Sony Xperia XZ4 performans testi ortaya çıktı!

Daha önceden yapılan sızıntılardan da hatırlarsanız söz konusu amiral gemisinin, 21:9 en-boy oranına sahip olan 6.5 inçlik bir ekranın üzerine kurulacağını siz değerli okurlarımıza aktarmıştık. Bununla birlikte, XZ4modeliyle kalın ekran çerçevelerine veda edecek olan Sony ayrıca bu telefonunda üçlü arka kamera kurulumuna da yer vereceğini belirtmiştik.

Şubat ayında Barselona’da düzenlenecek olan MWC 2019 etkinliğinde boy göstereceği tahmin edilen XZ4 şimdi ise AnTuTu sonuçları ile karşımıza çıkıyor.

Qualcomm’un 7 nm fabrikasyon süreci ile üretmiş olduğu Snapdragon 855işlemcisinden gücünü alan Sony Xperia XZ4 AnTuTu testinden tamı tamına 395.721 puan almayı başardı.

Hatırlarsanız, daha önceden yapılan testlerde Apple’ın A12 Bionic işlemcisi söz konusu performans testinde toplamda 370 bin puan almayı başarmıştı. Bunun yanı sıra yapay zekası ile ön plana çıkan 7 nm Kirin 980 ise AnTuTu testinden 320 bin puan almayı başarmıştı.

Görünen o ki Sony, bu yıl oldukça çok konuşulacak bir cihaz ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Peki, siz MWC 2019 etkinliğinde tanıtılacak olan XZ4hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim